300 спартанців

300 спартанців (300 / 300 спартанцев). Історично-пригодницький фільм / кінокомікс. США, 2007. Режисер Зак Снайдер. У ролях: [Джерард Батлер->jerard-butler], [Лєна Хіді->lena-hidi], Девід Венем, Вінсент Реган, Домінік Вест.

Епічна стрічка про легендарну битву при Фермопілах у 480 р. до н. е., коли триста спартанців на чолі з царем Леонідом кілька днів стримували у вузькій ущелині багатотисячну армію персів.

У 1998 р., після п’яти років роботи над графічним романом [“Місто гріхів”->cin-sity], Міллер вирішив змінити тему і випустив “300” – міні-серію про знамениту битву при Фермопілах. Джерелами натхнення для автора були хроніки “Гарячі ворота” Вільяма Голдінга та “Фермопіли: битва за Захід” Ерні Бредфорда. Права на твір відразу купила компанія “Ворнер Бразерс”, але він довго чекав свого часу.

Міллер, який з дитинства захоплювався легендою про подвиг спартанців, спеціально їздив до Греції на місце битви, проте у творі дозволив собі певні художні вольності. Однак він вимагав, щоб режисер дотримувався точності у відображенні зброї, війська та інших реалій. Цього разу Френк не брав у створенні стрічки активної участі: “Це фільм Снайдера”. Постановник чесно зізнався, що, показуючи бойові прийоми спартанців та будову їх фаланги, знехтував історичною точністю заради кінематографічної видовищності.

У “Місті гріхів” використовували техніку накладення акторської гри на повністю мальовані, віртуальні декорації – Міллер вважає, що це найкращий спосіб перенесення на екран його похмурої та стилізованої графіки. Режисер Снайдер пішов тим самим шляхом, тільки додав відеоряду кілька фарб. Студійний павільйон з зеленим екраном надав Монреаль. Інженери збудували докладний тривимірний макет Фермопільської ущелини. Фільм з 60-мільйонним бюджетом зняли за 60 днів. Віртуальну реальність малювали відразу декілька компаній; координував процес австралієць Грант Фрекелтон. Найскладнішим було пояснити майстрам комп’ютерної графіки, що цього разу мірилом якості їх роботи буде не максимальна природність картинки, а її максимальна подібність до малюнків Міллера.

Щоб переконливо зіграти наймогутніших грецьких воїнів, актори за півроку до початку зйомок розпочали тренування. Більше за інших довелось попрацювати виконавцю ролі Леоніда Батлеру: у Лос-Анджелесі він займався під керівництвом корпоративних і особистих тренерів, а потім у Монреалі разом зі своїм дублером накачував м’язи шість годин на день. Це не завадило актору відчути себе повним ідіотом, коли він вперше вийшов на майданчик у костюмі. Через кілька днів він почувався зручніше, але плащі весь час заважали йому та іншим виконавцям, бо під час битви намотувались на мечі. Крім того, тканина була дуже важкою, і після 15-годинного робочого дня актори просто падали з ніг. В одній з “битв” Батлер порвав м’язи стегна. “Я закінчив зйомки калікою”, – прокоментував це він в одному з інтерв’ю.

5 коментарів для “300 спартанців”

  1. очікування від фільму величезні, трейлер просто інтригуючий :), надіюсь що після перегляду, також настрій не зміниться…

  2. Розбір польотів 🙂 : так от, почну з чуток негативних нюансів, таких як наприклад не укр. дубляж :(, думаю на такий фільм, який гарантовано кілька раз окупиться, можна було і потратитися на якісне дублювання рідною мовою, чому звернув увагу, бо ще з трейлера чи не найбільше запамяталося фраза Леоніда(Батлера) перському послу “Це не божевілля, це СПАРТА!” в оригіналі вона звучить дуж класно. Далі якість картинки: незнаю як де, а у львівському Кінопалаці вона була зерниста. Про сам фільм: загальне враження позитивне – гарний екшин про війну, те що фільм знімали по комісним намальовкам, які проявляються коли зйомка уповільнюється , зробило кіно гротескним – якшо герой позитивний, то усе у ньому ідеально, а якщо негативний – то він точно from hell:), але це пішло на плюс фільму. З “Містом гріхів” будуть певні аналогії, бо десь я тих жреців уже видів, тіко зелених :). Сорі за багато буквочок 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *