Джон К’юсак

Джон К’юсак (John Cusack / Джон Кьюсак) народився 28 червня 1966 р. в Івенстоуні (штат Іллінойс). Він стартував як виконавець ролей у молодіжних стрічках і досить легко перейшов до серйозних дорослих робіт, уникнувши помилок багатьох своїх колег, які затримались у підлітковому амплуа. Наслідуючи приклад старших сестер Енн та Джоан (остання згодом отримала декілька номінацій на “Оскар”), Джон навчався в театральній студії “Пайвен” у рідному містечку, потім почав з’являтись у п’єсах, рекламі й фільмах місцевого виробництва. В кіно він дебютував у 1983 р., знявшись у молодіжній комедії “Клас”, потім зіграв у картинах “Добрий вигляд, США” (1984) і “Шістнадцять свічок” (1984); в усіх трьох стрічках знялась також його сестра Джоан. Потім К’юсак кілька років виконував ролі підлітків у фільмах на кшталт “Абсолютно точно” Роба Райнера та “Краще померти” Саважа Стіва Холланда.

Джон дебютував як дорослий актор у картині Джона Сейлза “Вісім виходять з гри” (1988) і закріпив свій успіх у комедії [Кемерона Кроу->cameron-crow] “Скажи що-небудь” (1989), яка стала фіналом “підліткової” стадії його кар’єри і принесла йому приз чиказьких кінокритиків. У 1990-му він блискуче зіграв молодого шахрая у “Кидалах” Стівена Фрірза з Анжелікою Х’юстон та Аннетт Бенінг. Потім К’юсак здебільшого виконував невеликі ролі у роботах відомих режисерів – “Тіні і туман” (1991) [Вуді Аллена->woody-allen], “Гравець” (1992) Роберта Олтмена, “Боб Робертс” (1992) Тіма Роббінса, “Шлях на Вельвіль” (1994) Алана Паркера.

Його наступним досягненням був результат другої співпраці з Алленом – образ драматурга, альтер-его режисера, в комедії “Кулі над Бродвеєм” (1994). У 1996 р. актор став партнером [Аль Пачіно->al-pacino] у трилері “Мерія” (1996), а наступного року знявся в єдиному у його біографії фільмі, який можна назвати блокбастером, – бойовику “Повітряна в’язниця” з [Ніколасом Кейджем->nicolas-cage]. Він також дебютував як продюсер та сценарист у “чорній” комедії “Вбивство у Гросс-Пойнті”, де зіграв кілера, який повертається до рідної школи, озвучив Дмитрія в анімаційному хіті студії “Фокс” “Анастасія” і знявся у драмі “Опівночі в саду добра і зла” [Клінта Іствуда->clint-eastwood].

Серед робіт актора кінця 90-х варто згадати невелику роль у воєнній драмі Терренса Маліка “Тонка червона лінія” (1998) та образ лялькаря, створений ним у високо оціненій критиками експериментальній стрічці Спайка Джонзі “Бути Джоном Малковичем” (1999). В “Улюбленцях Америки” (2001) К’юсак зіграв популярного актора, який закохується в сестру своєї колишньої дружини, а у драмі [“Макс”->max] (2002) – єврейського друга Гітлера. Зараз його можна побачити в новій екранізації твору Стівена Кінга [“1408”->1408-ann].

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *