Елісон Ломан

Елісон Ломан (Alison Lohman / Элисон Ломан), дочка архітектора та хазяйки невеликої пекарні, народилась у передмісті Палм-Спрінг (штат Каліфорнія) 18 вересня 1979 р. В дитинстві вона займалась музикою, а акторські здібності почала проявляти вже у дев’ять років. Саме тоді Елісон вперше вийшла на сцену театру “Palm Desert’s McCallum” свого рідного містечка, щоб зіграти Греті, маленьку героїню мюзиклу “Звуки музики”. В 11 років вона виконала головну роль у виставі “Енні” і отримала нагороду як найкраща молода актриса мюзиклу.

loman1

Продовжити читання “Елісон Ломан”

Я, знову я та Iрен

Я, знову я та Iрен (Me, Myself & Irene / Я, еще я и Ирен). США, 2000. Режисери Пiтер i Боббi Фареллi. У ролях: Джим Керрi, Рене Зельвегер, Крiс Купер, Роберт Форстер, Тонi Кокс.

Новий канал, субота 15 жовтня, 21.50

Порядний та дурнуватий полiсмен Чарлi (Керрi) став загальним посмiховиськом пiсля зради i втечi дружини. В результатi у ньому прокинулась друга особистiсть – також недолугий, але агресивний Хенк, готовий помститися численним кривдникам героя…

Як вiдмiтив один з рецензентiв “Тупого та ще тупiшого”, режисер, котрий робить ставку на заниженi смаки глядачiв, застрахований вiд комерцiйних невдач. Це твердження влучно характеризуe творчiсть братiв Фареллi, якi опинились на вершинi популярностi пiсля касового успiху фiльму “Усi в захопленнi вiд Мерi”. Для черговоi картини постановники використали свiй давнiй сценарiй, написаний 10 рокiв тому. У зв’язку з цим до фiрмового “генiтального гумору” Фареллi додалися погана структурованiсть та кволiсть сюжету. Якщо у попереднiх роботах режисери намагалися компенсувати грубiсть жартiв знущанням з американських стереотипiв поведiнки i “полiткоректностi”, то в “Iрен” вiдсутнi навiть елементи сатири. Бiльшiсть епiзодiв скорiше гидкi, нiж смiшнi, а гра Керрi обмежуeться подвiйною дозою звичайних викривлянь. Напевно, пiсля цiкавих ролей у стрiчках Уiра та Формана комiк-суперзiрка просто хотiв довести кiнодiлкам, що все ще здатний виправдати 20-мiльйонний гонорар. Його участь дiйсно забезпечила фiльму симпатii певноi частини публiки (у прокатi США картина зiбрала 83 млн. доларiв). Колись критики вiдмiчали, що про уподобання глядачiв 80-х можна судити за “Полiцейською академieю”. Про смаки 90-х найяскравiше свiдчать “Остiн Пауерс” i стрiчки братiв Фареллi.

Я, знову я та Iрен (Me, Myself & Irene / Я, еще я и Ирен). США, 2000. Режисери Пiтер i Боббi Фареллi. У ролях: [Джим Керрi->jim-carrey], [Рене Зельвегер->renee-zellweger], [Крiс Купер->chris-cooper], Роберт Форстер, Тонi Кокс.

Новий канал, п’ятниця 30 листопада, 19.20

Порядний та дурнуватий полiсмен Чарлi (Керрi) став загальним посмiховиськом пiсля зради i втечi дружини. В результатi у ньому прокинулась друга особистiсть – також недолугий, але агресивний Хенк, готовий помститися численним кривдникам героя…

Продовжити читання “Я, знову я та Iрен”

Хітмен

Хітмен (Hitman / Хитмен). Бойовик. США, 2007. Режисер Ксав’єр Генс. У ролях: Тімоті Оліфант, Дагрей Скотт, Ольга Куриленко, Роберт Неппер, Ульріх Томсен, Майкл Орфей, Генрі Ян Кузік.

hitman

Продовжити читання “Хітмен”

Суцільна нісенітниця

Суцільна нісенітниця (Global Heresy / Полная чушь). Великобританія-Канада, 2002. Режисер Сідні Дж. Ф’юрі. У ролях: [Пітер О’Тул->peter-o-tul], [Джоан Плоурайт->joan-plowright], [Алісія Сілверстоун->alicia-sylverstone], Локлін Манро, Мартін Клунс, Джеймс Вулветт, Карем Малікі-Санчес, Крістофер Болтон.

Кіно, середа 28 листопада, 19.30

Численні борги примушують лорда і леді Фокслі (О’Тул та Плоурайт) прийняти умови американського продюсера, який хоче, щоб члени його найпопулярнішої рок-групи «Суцільна нісенітниця» відпочили в Англії, якомога далі від шалених фанатів. Літнім британським аристократам доводиться ще й вдавати прислужників у власному будинку… Продовжити читання “Суцільна нісенітниця”

Беовульф: демон, лебідь, рак і щука

“Що чули ми про давні часи, про данів, списами озброєних – чули про силу їх конунгів та прояви мужності воїв благородних!”. Такими рядками починається найвідоміший англосасконський епічний твір неймовірних для тих часів розмірів у 3182 рядки. За кожним складом давньоанглійської мови – дзвін мечів, бойові крики, стогін вмираючих чудовиськ та гучні пісні святкування перемоги, в кожному рядку – мужні епічні герої та їх неймовірні звершення. На жаль, ані їх вивченню, ані поширенню інформації не приділяється гідної уваги, тому ми можемо перелічити ледь не половину героїв Троянської війни, але навряд чи багато людей скажуть, хто такий Грендель – цілий пласт неймовірно цікавої культури завдяки однобічному розвитку системи освіти залишається поза увагою українців. Вічна конкуренція між “варягами” та “греками” була програна першими на землі, через яку проходила більша частина шляху від одних до інших.

beow1

Продовжити читання “Беовульф: демон, лебідь, рак і щука”