Залізна Людина-2

Перший зі справжніх літніх блокбастерів цього року показали чомусь не влітку і навіть не в травні, а наприкінці квітня. Це, звичайно ж, не завадить йому посісти одну з перших сходинок у списку хітів 2010-го. Не найкращий сіквел, але й не найгірший. Так само, як було з першим фільмом, – ніби нічого надзвичайного, а програму і акторську, і видовищну виконано добре.

iron-man2_1.jpg

[Дауні-мол.->robert-dawney-jr] продовжує дарувати нам одного з небагатьох супергероїв, на якого цікаво дивитись. Зазвичай у подібних стрічках центром глядацької уваги стають яскраві лиходії, але тільки не тут. Тоні Старк однаково переконливий і в період особистої кризи, і в моменти успіху, і під час виснажливих досліджень. Окремо слід відзначити його виступ перед сенатською комісією. Бойові сцени для такого характеру здаються майже зайвими, хоча без них у цьому жанрі ніяк, і прихильники бойовиків, напевно, будуть скаржитись на недостатню кількість екшн-епізодів.

iron-man2_2.jpg

Героїня [Пелтроу->gwineth-paltrow] цього разу починає по-справжньому дратувати: вона ще у першому фільмі сприймалась як непорозуміння, але навіщо вдруге витрачати екранний час на настільки одноманітний і нецікавий персонаж? Вона ніяка не лише як подружка, а й як секретарка: те, що босу погано, помітили всі, крім неї. Краще було б приділити трохи більше уваги героїні [Йохансон->scarlett-johansson]: нічого особливого у ній немає, але після всього, що обіцяла реклама, справжній розмір її ролі викликає розчарування. Вона майже епізодична: трохи поглядів, трохи трюків і все. Зрозуміло, що справжня мета її появи у фільмі – примусити глядача хотіти побачити ще, забажати окремий фільм про організацію S.H.I.E.L.D. або про агента Романову. Не те щоб “Залізна Людина-2” зробила цю перспективу по-справжньому привабливою, але не буде нічого поганого, якщо широка публіка ознайомиться і з цією частиною всесвіту Marvel.

Щодо лиходіїв, то для того, щоб вгадати, як саме їх зіграно, не обов’язково ходити до кіна, хоча це й не дуже великий недолік. Всі, хто бачив бенефіс [Роквелла->sam-rockwell] “Зізнання небезпечної людини”, розуміють, як саме він буде грати коміксового лиходія незалежно від фаху та характеру, і актор саме це і робить: подає свого персонажа як псевдо-шоумена, який будь-що намагається привернути до себе загальну увагу. Виглядає він у більшості випадків досить-таки жалюгідно, але це частина сюжетного задуму. У порівнянні з ним особливо ефектним здається герой [Рурка->mickey-rourke] – “необроблений діамант”, зек-геній і ненависник капіталістичного світу, який миттєво розкушує свого “благодійника” і веде власну гру. Надзвичайно видовищним є його “публічний вихід” на перегонах, і взагалі вся роль, хоч вона теж невелика, дуже соковита і виразна. Рурк у “Залізній Людині-2” – єдиний, хто не виглядає блідо на шоу Тоні Старка: у нього своє власне маленьке шоу.

iron-man2_3.jpg

Підсумок: непоганий ранній старт літнього сезону – блокбастер з мізками, спецефектами і хорошим акторством. Нових горизонтів не відкриває, але дві години перегляду негативних вражень майже не залишають.

2 коментаря для “Залізна Людина-2”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *