Життя Пі

Для більшості глядачів 3D асоціюється з кінематографом суто розважальним – фантастикою, бойовиками, містикою. Але зараз до цього формату все частіше звертаються серйозні режисери. Типовий приклад – [Анг Лі->ang-li], який створив один з найкращих американських фільмів 2012 р. (у форматі IMAX-3D стрічку можна переглянути у львівській “Планеті кіно” торгівельно-розважального комплексу “King Cross Leopolis”).

life_of_pi1.jpg

Здавалося б, матеріал Лі обрав не надто видовищний і кінематографічний: один персонаж, один тигр, один човен і дуже багато води – з цього складається більша частина картини. Втримати глядацьку увагу з таким набором нелегко, однак постановнику це блискуче вдалося. І одним з його помічників у цьому стали – хто б міг подумати – комп’ютерні технології: створений за їх допомогою (у більшості сцен) тигр став повноцінним другим головним героєм “Життя”. Що ж стосується героя першого, хлопця-індуса, то на плечі юного Сураджа Шарма ліг вантаж, фактично, усього фільму, і він, завдяки досвідченому керівництву Лі, цілком гідно впорався з дуже непростим завданням. Дорослого ж Пі чудово зіграв Ірфан Хан.

life_of_pi2.jpg

З візуальної точки зору стрічка вражає, особливо на IMAX-екранах. Сцени з кораблем, що тоне, з китом, літаючими рибами та штормом виглядають наче самостійні невеликі витвори мистецтва, і, здається, вода ще ніколи не була на екрані настільки реальною (чудова операторська робота Клаудіо Міранда). Але все ж таки серцем картини є стосунки між релігійним хлопцем-вегетаріанцем та агресивним звіром-хижаком. Повні протилежності далеко не відразу знаходять спільну мову, і Пі доводиться застосовувати одночасно логіку і інтуїцію, щоб вижити і врятуватись, – процес, за яким спостерігати напрочуд цікаво, оскільки він не виглядає нереальним, фантастичним. Наприкінці ж фільму глядачам пропонують поворот, який примушує поглянути на усе, що відбувалось на екрані, зовсім іншими очима і викликає бажання переглянути картину ще раз або декілька разів.

life_of_pi3.jpg

Підсумок: зразок майстерної кінооповіді і візуального тріумфу. Рекомендується усім, крім, хіба що, великих нелюбителів води і тигрів.

1 коментар для “Життя Пі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *