Оселя зла: Фінальна битва

Мілла проти зомбаків, раунд шостий, кажуть, що останній, можливо, брешуть. А може, й ні, бо цього разу маємо переможця. Або так тільки здається.

resident-evil6_1


Сценаристи подібних картин можуть у разі потреби миттєво переставити все з ніг на голову. Скажімо, попередня частина закінчилась тим, що Вескер у Білому Домі повертає Еліс суперсили, щоб вона стала ідеальною зброєю. У новій стрічці все це відмотали назад – мабуть, Андерсону цей напрямок сюжету не сподобався. Все коротко пояснюють тим, що героїню знову надурили, суперсил у неї немає, і у неї зовсім нова місія. Один з плюсів фільму у тому, що все, що відбулося в попередніх п’яти частинах, пояснюють на початку буквально за дві хвилини. І зробити це дуже легко, оскільки за п’ять фільмів сюжет, фактично, майже не зсунувся з відправної точки: є супергероїня Мілла-Еліс, яка нічого не пам’ятає, є зловісна корпорація “Парасолька”, яка хоче захопити світ і у лідерів якої є клон, клон і ще один клон, і є ще натовп зомбі, який час від часу урізноманітнюють зомбі-собачки та інші потвори. Так було раніше, так і тепер. Тобто глядач, який не бачив попередні частини, все зрозуміє без особливих проблем.

resident-evil6_2

Для фіналу автори приберегли кілька сюрпризів, які фани “Оселі” зустріли неоднозначно. Не розкриваючи спойлери, можна сказати лише те, що пов’язані вони з минулим головної героїні і її зв’язком з “Парасолькою”. Чи сильно вони вплинуть на тих глядачів, яких міфологія даного кіносеріалу ніколи особливо не цікавила (до них належить і автор цього відгуку)? Зовсім не вплинуть. Натомість необхідно відзначити, що бойова хореографія у фільмі на належному рівні, Мілла знаходиться у чудовій формі і добре сприймається як екшн-героїня (або ж до неї за п’ять фільмів просто встигаєш звикнути, у першій частині в отій своїй червоній сукні вона не сприймалась зовсім), способи винищення зомбаків можна навіть назвати розумними, і стрічка ніколи не засинає, весь час підкидаючи один атракціон за іншим. Тобто для середньобюджетника “фабрики мрій” картина виглядає в достатній мірі видовищно, особливо якщо переглядати її у форматі IMAX-3D, як у львівській “Планеті кіно” торгівельно-розважального комплексу “King Cross Leopolis”. Андерсон трохи перемудрував з монтажем, але навіть до цього швидко звикаєш.

resident-evil6_3

Підсумок: цілком гідне завершення кіносеріалу, який ніколи не хапав зірок з неба. У порівнянні зі снодійним на кшталт “Assassin’s Creed” переглядається навіть майже як непогане кіно. Чи варто знімати далі? Навряд чи, треба зупинятись до того, як все стане зовсім погано.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *