Трансформери

Кажуть, що в житті завжди є вибір. Це не так. На перегляді “Трансформерів” у глядача вибору немає. Йому доведеться визнати, що він дивиться комедію, причому смішнішу, ніж [“Еван Всемогутній”->evan-almighty].

Починається ніби більш-менш серйозно: ефектний напад на військову базу, полярна таємниця, загроза усьому світу і таке інше. Але все стає зрозуміло після того, як у коридорах президентського літака з’являється бляшанка, яка поводиться, наче гібрид Р2Д2 та гремліна. Далі весь фільм котиться у цьому ж напрямі. Створенню на екрані балагану сприяють і головний герой (Шиа Ле Боуф грає нібито звичайну вже для нього роль нервового підлітка, але реплік кумедних йому накидали чимало), і його батьки, особливо коли вриваються в кімнату сина, і безперервно жартуючі військові, і ідіоти-агенти, і самі трансформери, коли намагаються ховатись від людей. Є у стрічці момент, коли дія припиняється взагалі, а продовжується чиста комедія – майже до фіналу.

Дехто з акторів, чітко розуміючи мультяшність матеріалу, відверто валяє дурня. Чудові лицедії [Джон Войт->jon-voight] та Джон Туртурро без зусиль перетворюють своїх героїв на повних ідіотів, демонстративно викривляючись і поводячись вкрай несерйозно. Мовляв, вони знають, в чому грають, і серйозний вигляд робити не збираються.

Тяга до балагану у Бея була завжди. Найбільш помітною вона була у пригодах “Поганих хлопців”, і присутність темношкірих комедіантів робила її майже виправданою – то були відверті комедії. Була вона і “Армагеддоні”, і в “Перл Харборі”, але там її намагались урівноважити пафосом. А в “Трансформерах” ця балаганність, ставлення до сюжету й персонажів наче до порожнього місця, на яке нанизаються безцільні жарти й літаючі авто, прорвалась у десятикратному розмірі. Тут, як і в попередніх роботах Бея, є щось подібне до уславлення американської військової сили й пов’язаного з цим пафосу, але сама природа матеріалу робить ці спроби ще смішнішими. Який може бути пафос і взагалі зміст, коли довгі монологи про важливість свободи й життя виголошує великий фабричний робот, який ніби щойно вийшов з іграшкового магазину, але вже засвоїв Інтернет-говірку?

Ніхто не чекав від цього фільму великого розуму, але Бей принаймні обіцяв показати справжнє вторгнення, без обману. А під час перегляду “Трансформерів” виникає відчуття, що їх, як [“Зміїний політ”->snake-plane], писали й знімали усім колгоспом, причому керував процесом десятирічний хлопчак, який знає на п’ять балів кожну серію мультфільмів про роботомашинок, але з фільмів бачив тільки “День Незалежності”. І зачепити це видовище по-справжньому може тільки того, хто пам’ятає по іменах усіх трансформерів, знає їх короткі біографії і буде по-фанськи радіти появі на екрані кожного представника цього сімейства (тільки не кажіть, що це обов’язкова умова для того, щоб купувати білет в кіно). Інакше – вибачайте: для решти на екрані одна залізяка бодається з іншою, і так дві години.

Підсумок: Бей перевершив власний рекорд з кількості літаючих-палаючих машин (і роботів!), штампів і тупизмів в одному кадрі. З чим його і поздоровляємо.

22 коментаря для “Трансформери”

 1. імхо, найкращий фільм за весь цьогорічний сезон, чому, а тому що його приємно дивитися, ті 2-і з копійками години пройшли на одному диханні, щодо комедії згоден, оскільки тоді коли на екрані не було жорсткого екшину, щоб глядач не скучав то автори додали багацько кумедних діалогів, ситуацій, і анімацій….магнітола-трансформер – це точно електронна копія гремліна :), а фішка з нокією взагалі чи не найбільше сподобалася. Компютерні спецефекти на висоті, ну впринципі сподобалося майже усе. 5 +

 2. нда, не рецензія, а жах
  таке враження, що автор йшов на перегляд суміші Чужих, Хижака і Твін Пікса з філософією а-ля Стенлі Кубрік, а потрапив на Поганих Хлопців
  і при цьому не знає, що фільм – абсолютно відповідає сюжетній лінії першого покоління Трансформерів та коміксам Трансформери від Марвел Комікс (офіційним до речі)

  особливо здивувала фраза “Який може бути пафос і взагалі зміст, коли довгі монологи про важливість свободи й життя виголошує великий фабричний робот, який ніби щойно вийшов з іграшкового магазину, але вже засвоїв Інтернет-говірку?”
  Агов, а куди ви прийшли?
  Ви мульт дивилися? Цей фільм розрахований на аудиторію 13+, при чому єдина пафосна лінія закоханності хлопця в дівчину взагалі зайва, через неї трохи втрачається акцент на тому, що Трансформери (Автоботи) розумніші та розвинутіші за людей.

  Фільм – найкращий цього року, єдине що не сподобалось – кінцівка, бо в ній ледь не прямим текстом мовиться, що Трансформери 2 будуть. Але то вже так всі звикли, та й і так всі знають, що будуть 3 частини, так що – чекаємо ч.2.

 3. Ніхто й не сумнівається, що “фільм розрахований на аудиторію 13” – “найкращий цього року” . І не тільки цього. Інакше й бути не могло. І “пафосна лінія закоханності хлопця в дівчину” дійсно зайва. Краще взагалі без людей – самі машинки. “Оскар” був би гарантований. А так, на жаль – тільки “Золотий глобус”.

 4. Чудовий фільм . Я в захваті . Це щось. Особливо для фанатів, котрі не пропускали жодної серії мультика 🙂 Дійсно, можна було обійтись і без історії закоханості. А ще переклад – БОМБА !!!

 5. можна довго сперечатися про художні особливості трансформерів. але треба враховувати категорію цього фільму – це звичайнісінький блокбастер, на який підуть і діти з батьками, і підлітки. тут є увесь набір – бюджет в декілька сотень мільйонів баксів, спецефекти, с. спілберг, лінкін парк і таке інше. у своїй категорії це кіно однозначно цього року найкраще – дивитися було набагато цікавіше і приємніше ніж оці сумнозвісні травневі триквели.

 6. Мені фільм сподобався, хоча хотілося б якіхось маштабніших подій 😀 , а так лише одну базу в американців розгромили.
  Найкращий фільм 2007 року (ІМХО).

  [COLOR=”Gray”] Пс: мультики я вже непамятаю хоча в дитинстві їх здається дививсь(давно то було) [/COLOR]

 7. Як машини можуть говорити ? Це сатанинський фільм, який навіює ДІТЯМ те, що у їх уяві може перетворитись на навязливу ідею. Машини не можуть говорити, а тим більше щось відчувати.
  Як на мене цей фільм треба заборонити для перегляду дітям до 14 років.
  ЗГАДАЙТЕ ХОЧА Б МОМЕНТколи Заморожений штуцер Мегатрон у фіналі фільму копає людину яко м’ячик.
  А над спеціальними ефектами – САТАНИСТИ ДОБРЕ ПОПРАЦЮВАЛИ.

 8. Такий собі фільм…надзвичайно тупі фрази героїв фільму…галімий сюжет..та й екшена могло б бути більше…
  Хоча спецефектів не пожаліли…

 9. Що й казати думки у всіх різні! А от мені фільм сподобався, це саме те що добре подивитись літнього вечора. Весело і ненав’язливо. Найбільше сподобався момент “автоботи на батьківському газоні”. 😉

 10. Фільм бомба, ну звичайно у кого немає почуття гумору дивитися нормальні фільми це не для їхнього рівня інтелекту, краще ж коли один мудак з кам”яним лицем ходить і мочить всіх….. А на рахунок дівчини то як без “перчинки” може обійтись люба кінострічка…. Фільм дійсно на 5++++!!!! Рекомендую до перегляду!!!!

 11. Взагалі фільм ніякий, хоча попит на нього був великий.
  Початок захопливий. Кінець – як завжди. Моглиб і повмирати всі головні герої ну і трансформери звичайно.

 12. Попередній коментарій – просто критика. Але в загальному він класний особливо трансформери. Головна героїня теж прикольно гарна. в мене така сусідка. і ще одне: тут вичитав що тіпок хоче дістати цей фільм, моя йому порада(шуруй на ринок і купи цей диск).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *