Секретні матеріали-2: Я хочу вірити

Секретні матеріали-2: Я хочу вірити (X-Files 2: I Want to Believe / Секретные материалы-2: Я хочу верить). Фантастичний трилер. США-Канада, 2008. Режисер Кріс Картер. У ролях: [Дейвід Духовни->david-duchovny], [Джилліан Андерсон->gillian-anderson], [Аманда Піт->amanda-pit].

xfiles2

Агенти ФБР Малдер та Скаллі повертаються, щоб розслідувати чергову надсекретну справу.

Серіал “Секретні матеріали” виходив на телеканалі “Фокс” з 1993 до 2002 року. Між п’ятим та шостим сезонами, у 1998 р., було знято повнометражний фільм на ту саму тему, який зібрав у світовому прокаті 189 млн. доларів. Тоді ж почались розмови про продовження, однак його вдалося створити лише зараз.

Дев’ять сезонів телевізійних “Матеріалів” прихильники шоу з усього світу намагались зрозуміти, мають герої справу з всесвітньою змовою прибульців-колонізаторів, направленою проти людства, чи усі незвичні феномени – продукт секретної діяльності земних урядів та таємних товариств. Стежили вони й за пригодами агентів ФБР Малдера та Скаллі, які довгий час залишались колегами, а потім закохались одне в одного. Після п’ятого сезону серіал почав поступово видихатися, а зірки – вередувати. Джилліан Андерсон поводилась лояльно, оскільки знала, що своєю славою зобов’язана автору серіалу Крісу Картеру, який навіть спеціально переробив сюжет кількох серій, коли актриса завагітніла. Андерсон без вагань підписала контракт на ще два сезони, тоді як виконавець ролі Малдера Дейвід Духовни поводився зовсім інакше. Він вимагав, щоб зйомки перенесли з Ванкувера в Лос-Анджелес, щоб він міг частіше бачитися з друзями, потім заявив, що студія повинна заплатити йому відрахування від повторних показів серіалу. За художній фільм йому заплатили 6 млн. доларів, за восьмий сезон серіалу – 20 (хоча актор з’явився лише у 12 серіях, причому у деяких з них лише на кілька секунд). У дев’ятому сезоні Духовни погодився знятися тільки у двох останніх серіях, і лише тому, що серіал закривався.

Весною 2002 р., коли на телеекрани вийшли останні серії шоу, Картер заявив, що почав роботу над другою повнометражною картиною. Пам’ятаючи про скандали з Духовни, керівництво студії поставилось до ідеї без ентузіазму. “Ми розглядаємо продовження як самостійний кінопроект, – неодноразово запевняв усіх режисер, – який буде цікавий глядачам, які ніколи не чули про серіал”. У квітні 2004-го Духовни розповів, що Картер відмовився від першої зав’язки сюжету; через півтора року проект все ще знаходився на стадії переговорів. Справжня робота над сценарієм почалась тільки на початку 2007 р. У жовтні студія офіційно заявила про початок виробництва. Зйомки у Ванкувері стартували 10 грудня.

Згода Духовни взяти участь у других “Матеріалах” не була великим сюрпризом: коли серіал закінчувався, актор мав на своєму рахунку два “Золоті глобуси” та дві номінації на “Еммі” і вважав, що блискуча кар’єра у кіно йому гарантована, проте “фабрика мрій” не поспішала давати йому цікаву роботу, і поступово Дейвід дозрів до того, щоб повернутися до ролі, яка прославила його на весь світ. На зйомках Картер ретельно засекретив зміст сценарію і лише час від часу підкидав фанатам фальшиву інформацію. “Моя мета, – каже постановник, – познайомити з “Секретними матеріалами” наступне покоління. Я хочу зацікавити нашими сюжетами тих глядачів, які не могли бачити серіал, тому що 10-15 років тому вони були ще занадто маленькими і батьки не дозволяли їм дивитись страшні історії”.

2 коментаря для “Секретні матеріали-2: Я хочу вірити”

  1. Погано знятий фільм, ні сюжету ні нормальних зйомок. Про прибульців ні слова. Вони виїхали на популярності першої частини і серіалу. Фільм не вартий витрачених годин.

  2. При чому тут прибульці? Більшість серій серіала теми прибульців і не чіпали… Але фільм дійсно не вражаючий. Нажаль справжніх тайн залишилось дуже мало…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *