Хранителі

Довгоочікувана екранізація одного з найбільш уславлених графічних романів не розчаровує. Минулорічний [“Темний Лицар”->dark-knight] підняв планку для подібних картин дуже високо, і хоча “Хранителі” його не перевершили, вони, без сумнівів, порадують прихильників подібної сучасної міфології.

watchm

Звичайно, прихильників цих у нас не дуже багато, і багатьох глядачів, які взагалі ставляться до даного жанру скептично, чимало епізодів просто розсмішать. Однак візуальне рішення стрічки точно нікого не залишить байдужим. Польоти “Архімеда”, дива, які виробляє на Марсі Доктор Мангеттен, або його ж подвиги у В’єтнамі, які не можуть не нагадати “Апокаліпсис” Копполи, – усьому цьому важко підібрати аналоги навіть у світовому кіно. Можна упевнено сказати, що наступного року Кіноакадемія відзначить картину кількома преміями або хоча б номінаціями у технічних категоріях. Саме тому фільм заслуговує як мінімум двох переглядів: перший – це чисте свято для очей, а вдруге можна уважніше спостерігати за сюжетом та героями.

watchm

Великий плюс – те, що у фільмі немає зірок: в очах глядачів виконавці відразу стають своїми персонажами, без ореолу попередніх ролей (хіба що, коли дивишся на Акерман, весь час згадується її ідіотична героїня з “Дівчини моїх кошмарів”, незважаючи на інший колір волосся). Якби, наприклад, на роль Мангеттена взяли Шварценеггера, як планували колись, це був би зовсім інший герой – і, напевно, зовсім інший фільм. У “Хранителях” майже ніщо не заважає сприймати “супергероїв” такими, якими вони тут є, – а є вони яскравою колекцією людських і вже не зовсім людських вад, які загострюються, коли за істотою стоять сила і влада. Не шляхетних рятівників людства, лицарів без страху і докору ми бачимо на екрані, а колоритний набір соціопатів, збоченців, маніяків (як сказано у фільмі, якщо людина одягає такий костюм, на це є причина) або ж байдужих до долі світу надлюдей. Хоча це не значить, що у них немає залишків порядності і що вони не здатні на рішучі дії у складних ситуаціях.

Якщо когось з героїв і слід відзначити окремо, то це буде, безперечно, Роршах – крутий, впертий і дуже сердитий героїчний соціопат (така от комбінація). Голос для нього у нас підібрали не найкращий, точніше, актор, який дублював цю роль, просто перестарався, але, незважаючи на це, детектив у масці з чорнильними плямами впевнено краде шоу. Його розслідування – живий нерв фільму, його характер і мотивація – реальні і переконливі, а його вибір у фіналі доводить, що для людства ще не все втрачено навіть у безнадійному світі “Хранителів” – причому доводить краще, ніж закохана парочка героїв Сова і Привид, які, на відміну від решти персонажів, вийшли трохи ідеалізованими і тому менш цікавими.

watchm

Підсумок: стрічка, яку якось не повертається клавіатура назвати кінокоміксом (хоча так воно і є), під на перший погляд розважальною і дуже видовищною оболонкою приховує важливі для будь-якого суспільства питання про владу, силу, відповідальність і не тільки. Рекомендується усім, крім тих, у кого принципова алергія на поняття “коміксовий супергерой”.

1 коментар для “Хранителі”

  1. як на мене фільм – середнячок, є позитивні моменти такі як образ Роршарха, доктора Мангетена – це щось нове та оригінальне, музика теж як на мене підібрана непогано, початок фільму як була викладена історія героїв і світу у якому вони живуть взагалі сподобалася….а з негативів – ну так місцями затягнуто, і не всіх героїв вдалося розкрити за час фільму….чим фільм запамятається так це голим Мангетеном, Розшархом, проблемами у сексі у супергероїв і ще дотепами типу “Ти уже тут, я думала ти на Марсі” 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *