Міцний горішок-4

Як не дивно, “Горішок” № 4 сприймається навіть краще за третій, який був надто схожий на “Смертельну зброю” з дуетом білий-чорний. Четверта частина теж не вбереглася від елементів “бадді-муві”, хоча цього разу це швидше схема старий-молодий, крутий-розумний – нічого оригінального, однак спрацьовує добре. І хоча дія, як і в третьому фільмі, розгортається на великій території, а не зосереджена в одному хмарочосі, автори розумно повернули деякі з елементів першої частини: головний герой знову висить у бездонних шахтах ліфтів і лазить по вентиляційних тунелях, вирубаючи одного за одним найманців свого нового ворога.

До цих старих принад “горіхового” піджанру додано нові: збитий автомобілем гелікоптер, двобій з винищувачем, камео Мовчазного Боба, побиття Вілліса азіатською красунею і трохи молоді, з якою ділить екранний час супермен передпенсійного віку – Джастін Лонг та Мері Елізабет Вінстед. Тобто на місці усі складові міцного видовищного бойовика, і якщо стрічка не перетне стомільйонний рубіж зборів у Штатах, то тільки тому, що нині популярність і жанру, і головної зірки вже не та, що колись.

Непогано вийшов лиходій у виконанні Тімоті Оліфанта, немовби народженого для виконання ролей молодих самовпевнених нахаб-авантюристів. Звичайно, у ньому не відчувається “порода” класичних “горіхових” лиходіїв у виконанні суперакторів [Алана Рікмена->alan-rikman] та [Джеремі Айронса->jeremy-irons], але Оліфант добре грає і самозакоханість, і злість, і енергію персонажу – незважаючи на те, що більшість екранного часу він проводить в одній кімнаті. І план його дуже нагадує класичні “горіхові” лиходійські плани – масштабний теракт, за яким насправді стоїть великий грабунок.

Підсумок: звичайно, стрічці далеко до першого “Міцного горішка”, який давно став однією з вершин жанру – але від четвертої частини цього ніхто й не чекав. Натомість вона спокійно витримує порівняння з третьою серією і навіть з другою. Можна, звичайно, почати шукати режисерські помилки в бойових сценах чи в чисто технічних “хакерських” аспектах, однак краще розслабитись і отримувати задоволення від чистого, не перевантаженого зайвими роздумами та сюжетними лініями екшну.

6 коментарів для “Міцний горішок-4”

  1. Не показують українською у Києві 🙁 І не встигаю подивитись. Буду чекати українську в інеті чи на ДВД.

  2. дивився, враження не справило…..фільм нормальний, але як на мене середній бойовичок, хоча навіть незнаю, що ще нового можна у цей жанр додати, особисто мені не вистачало несподіваності (хоч якоїсь) у сюжетній ліній, деякі сцени(там де Брюс розмірковує про геройство) – взагалі мабуть на лише буржуїв орієнтовані, ну найбільший мінус – це нелогічність усього сюжету (те як легко бандити розбираються у всьому новому, те як Джон завше пересікається з бандитами, які в свою чергу завжди стріляють лише прямо вперед, тому коли герой пригнеться то в нього ніколи не попадуть, те що сама ідея поцупити усі гроші є утопічною), сценарист – аматор, незарах.

  3. Чесно кажучи справило враження хакерська майстерність, техніка не на нашому рівні однозначно, ну і звичайно реклама США з технічної сторони (все компютерезовано)!!! що не кажіть, а нам далеко!!! що тут вдієш?

  4. А мені фільм несподобався. В цьому фільмі навіть термінатору далеко до Макклейна. Хоча у жанрі ненаписано що це фантастика. :-/

    В фільмі я вболівав за терористів, 🙁 а іхня спроба потерпіла крах.

  5. І ще от незбагну узяли вони заручників і хочби блін коліна ім по прострелювали щоб душу відвести коли усе пішло шкереберть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *