Шиа Ла Беф

Шиа Ла Беф (Shia LaBeouf / Шиа Ла Беф) народився у Лос-Анджелесі. Його дід був нью-йоркським естрадним гумористом, батько працював клоуном в цирку і на родео, мати була балериною, а після народження сина стала художником-дизайнером. “Мої батьки – досить дивні люди, але вони люблять мене, а я люблю їх”, – каже Шиа, дитинство якого цілком звичайним назвати важко. Батько актора вирощував марихуану і пригощав нею десятирічного сина; в 11 років хлопець почав виступати в нічних клубах зі специфічною програмою – він розповідав зі сцени непристойні анекдоти. Його називали “десятирічною дитиною з язиком п’ятдесятирічного чоловіка”.

shea1.jpg

Коли Ла Бефу було 13 років, батьки розлучилися. Батько, який став справжнім наркоманом, вирушив до центру реабілітації, а Шиа залишився з матір’ю, яка намагалась прогодувати себе і сина, продаючи біжутерію власного виробництва. Майбутній актор був єдиним білим у своєму класі. Його пригнічувала бідність, і він вирішив з нею боротися: знайшов у довіднику адреси акторських агентств і почав ходити туди, показуючи свої старі клубні номери. Невдовзі Шиа знайшов собі агента, а в 14 років отримав роль у шоу діснеївського телеканалу “Навіть Стівенс”. Програма, яка протрималась на екранах три сезони (2000-2003), принесла Ла Бефу премію “Еммі” у номінації “Найкращий актор у дитячому серіалі”. У 18 років юнак вже міг дозволити собі купити власний будинок у Бербенку, передмісті Лос-Анджелесу.

shea1.jpg

Телевізійну славу Шиа використав як стартовий майданчик для кінокар’єри. Він дуже добре проявив себе у стрічці “Скарб” (2003), потім виконав невеликі ролі у картинах [“Янголи Чарлі-2: тільки вперед”->charlies-angels-2] (2003), [“Я, робот”->i-robot] (2004), [“Костянтин”->constantin] (2005), “Боббі” (2006). 2007-й став для актора роком прориву: на початку року на конвенції Національної асоціації власників кінотеатрів його назвали “зіркою завтрашнього дня”, у квітні любителі кіно побачили його у трилері [“Параноя”->disturbia], який протримався на першому місці у списку лідерів прокату три тижні поспіль, а зараз [“Трансформери”->transformers] б’ють рекорди касових зборів в усьому світі.

shea1.jpg

Як не дивно, за головну роль у настільки масштабному проекті Ла Беф отримав мало не найменший гонорар за всю свою кар’єру: усі вкладені у фільм гроші пішли на його виробництво, і жоден актор не отримав більше 70 тисяч доларів. Шиа мріяв знятись у цій картині, бо в дитинстві обожнював бавитись з іграшками-трансформерами. “Думаю, це допомогло мені в роботі, – стверджує актор. – Адже мені потрібно було робити вигляд, що мій найкращий друг – робот, здатний перетворитись на звичайний автомобіль. Я б не зміг у це повірити, якби в дитинстві не грав з таким роботом”. Ла Беф вважає, що його герой, посередник між землянами та інопланетними механізмами, олюднює цю історію, і сподівається, що “Трансформери” стануть у жанрі “екшн” подією не менш важливою, ніж, скажімо, [“Матриця”->matrix]. У червні почались зйомки четвертої частини “Індіани Джонса”, в якій Шиа, якщо вірити чуткам, грає сина головного героя.

2 коментаря для “Шиа Ла Беф”

  1. якраз читаю інтерв*ю з ним у vanity fair, так там пишуть, що вимовляти його слід як “шайа-ла-баф”. змініть, якщо не важко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *