Сутінки: Затемнення

Чи то режисерський стиль трохи змінився, чи то це просто “синдром третьої частини”, але таке враження, що чергова частина розповіді про любовний трикутник “вампір – перевертень – їжачок в тумані” навіть сама себе не сприймає всерйоз – чого можна чекати від глядача?

tweclipse_1.jpg

Можливо, вся справа у тих самих халтурних як для такого культу спецефектах – все ті ж вовчики-ведмедики, стрибки по деревах тощо. Чи в тому, що нині будь-яка сцена з двома хлопами у наметі в уяві публіки неминуче згортає у нерівні гори. І можна ж було якось менш смішно зняти сцену у спальні (якщо це можна назвати сценою у спальні – вона-то у спальні, але то таке). Напевно, можна. Або ні.

А чи треба? Коли кавалери-конкуренти обмінюються люб’язностями (“У нього немає сорочки?” – “Я гарячіший за тебе!”), більш-менш обізнаний з поп-кіно останніх років глядач знає, що насправді йдеться про безкінечні дебати між таборами прихильниць цих парубків. Ніби режисер зі сценаристом, підморгуючи, кажуть у зал: “Не хвилюйся, друже, ми теж знаємо, яку муру зняли, ти розслабся, залишилося лише година 35 хвилин і ще дві повнометражні серії, усього-то”. Ой.

tweclipse_2.jpg

Вже навіть і не порівняєш стрічку з двома попередніми, бо згадати, що у них було хорошого, ніяк не виходить: “Сутінки” витікають з мізків за лічені години, бо це речі несумісні. Можна, звичайно, взяти й перечитати власні рецензії на попередні частини, але шкода часу. Згадується, що були ті самі люди і було так само нудно. Що кілька хвилин розважала червоноока садисточка Фаннінг – вона є і в “Затемненні”, і екранного часу у неї хвилини півтори, задрімаєш і не помітиш. Ще згадується, що була інша Вікторія, жвавіша і менш жалюгідна – [Брайс Даллас Говард->bryce-dallas-howard] видала дуже слабку гру, навіть для “Сутінків”.

tweclipse_3.jpg

От і все. Балачок багато, напівголого Лотнера багато, зайвих сцен без жодного сенсу дуже багато. Розвитку сюжету мало, акторства хоча б середнього мало, дії катастрофічно мало, про мізки вже сказано. Стиль оповіді такий, що з мелодраматичних моментів сміються вже навіть дівчата. Це добре, бо сміх – це здоров’я. Хоча наступного разу краще сходити у кіно на те, що можна назвати фільмом.

2 коментаря для “Сутінки: Затемнення”

  1. А мені ця частина сподобалася найбільше! Майже всі мої друзі вважають, що це найкраща частина “Сутінкової саги” !!! Вашу рецензію набридло читати після другого речення. Але я вже ж взяла себе в руки і дочитала.
    На мою думку, цей фільм просто чудовий: круті спецефекти, неперевершені актори, битва Калленів і вовкулак з вампірами, прекрасний Едвард, незрівнянна Дакота…
    Невдала Вікторія, страшний Джейкоб,дурна Белла (як можна любити і Еда, і Джейка ????)

    Не думайте що я – фанатка “Сутінків”. На відміну від моїх подруг, які знають кожну репліку у фільмі і бігають від кіоска до кіоска ,купляючи журнали, в яких хоч слово написано про Едварда чи Беллу, мені просто подобається цей фільм!)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *