Амелі

Амелі (Le Fabuleux Destin d’Amelie Poulain / Амели). Франція, 2001. Режисер Жан-П’єр Жене. У ролях: Одрі Тоту , Матьє Кассовіц, Клер Маурі, Ізабель Нанті, Домінік Піньйон.

Офіціантка маленького кафе Амелі Пулен намагається допомагати людям, непомітно впливаючи на події та змінюючи чужі долі. Одного дня самотня мрійниця знаходить коробку зі старими іграшками і вирішує розшукати їхнього власника…

Амелі (Le Fabuleux Destin d’Amelie Poulain / Амели). Франція, 2001. Режисер Жан-П’єр Жене. У ролях: [Одрі Тоту->audrie-totu], Матьє Кассовіц, Клер Маурі, Ізабель Нанті, Домінік Піньйон.

ТРК "Україна", неділя 18 червня, 23.00

Офіціантка маленького кафе Амелі Пулен намагається допомагати людям, непомітно впливаючи на події та змінюючи чужі долі. Одного дня самотня мрійниця знаходить коробку зі старими іграшками і вирішує розшукати їхнього власника…

У 1998 р., закінчивши зйомки четвертої частини блокбастера «Чужий», режисер-експериментатор Жене («Делікатеси», «Місто зниклих дітей») повернувся з Голлівуда до Франції і відразу почав втілювати свій новий задум. Він довго збирав різноманітні нариси, уривки діалогів, спостереження, нотатки про кумедні та симпатичні події і врешті-решт, поєднавши їх, написав сценарій про дівчину, яка власними руками створює казковий світ. Бюджет стрічки склав 77 млн. франків. Постановник, котрий раніше працював виключно у павільйонах, цього разу спробував зняти картину на вулицях Парижа і в пошуках натури обійшов усе місто. «Створюючи фільм про перемогу уяви над реальністю, – пояснює режисер, – я хотів заново вигадати і уявити ідеальний Париж». Він відразу відмовився від фінансової допомоги американців, оскільки вважав, що вони не зрозуміють стрічку.

Жене та його співавтор Лоран писали роль Амелі спеціально для англійки Емілі Уотсон («Розсікаючи хвилі», «Хілларі та Джекі»). Однак талановита актриса відмовилася грати у їхній картині, навіть не пояснивши причину цього рішення. Постановник був у відчаї, доки випадково не побачив на афіші фільму «Салон краси «Венера» обличчя Одрі Тоту, яка щойно виконала свою першу помітну роль. Жене запросив 23-річну акторку на кінопроби. «Вже через три секунди я зрозумів, що Одрі чудово зіграє Амелі, – розповідає митець. – Вона схожа на чарівного ельфа, але водночас є справжньою характерною актрисою, однією з найкращих у молодому поколінні». Партнером Тоту став Кассовіц, досвідчений актор та режисер («Багрові ріки»), на якого співпраця з Жене справила незабутнє враження: «Я дивувався кожен день. Усі кадри, що потрібно зняти, були намальовані і розраховані з точністю до міліметра. Жан-П’єр знімав цифровою камерою, а в сценарій записував різні параметри сцен у їхньому цифровому вигляді. Це дуже зручно!»

«Амелі» – це найдорожча для мене картина, – зізнається постановник. – Знімаючи її, я прагнув лише одного: щоб глядачі стали трохи щасливішими». Про те, що Жене вдалося досягти своєї мети, свідчить міжнародний успіх його фільму: «Амелі» стала найкасовішою стрічкою року у Франції і претендентом на «Оскара» у номінації «Найкраща іноземна картина».

6 коментарів для “Амелі”

  1. Так, стрічка дуже оригінальна. Мрії, мрії… Багато позитиву. Відверто кажучи, мені спочатку не сподобалася. Не знаю, чому саме. Пояснити не можу. Просто не сприйняв. А коли дивився вдруге, своє ставлення змінив на протилежне. (Хоча Амелі 2 вийшла краще, проте там забагато статичності). Ця ж стрічна дійсно заслуговує на те, щоб її називали оригінальною та казковою історією.

  2. Амелі 2?? Можливо ви маєте наувазі “Биття крил метелика”? Справді можна знайти посилання на нього як Амелі 2, але цей дві неповязані стрічки. Биття крил метелика (я можу помилятись в перекладі на українську. Le Battement d’ailes du papillon ) був офійно в прокаті 2000 року. За рік до виходу Амелі, хоч Одрі Тату виконує одну з головних ролей в обох фільмах.
    Дивовижна Доля Амелі Пулян – чудовий фільм, повний смішних та сумний історій, які не залишать глядача рівнодушним!

  3. Чудово, оригінально, вражаюче і водночас дуже тонко підмічені деталі,незрівнянна передача відчуттів, чудові кадри – все це робить фільм найкращім.
    Я до нього взагалі кіно не дуже сприймав, а подивившись був просто вражений. Амелі з Монмарта – найкращій фільм, дуже романтичний, ніжний і мрійливий. Дивіться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *