Останній рейд

Останній рейд (The Missing / Последний рейд). США, 2003. Режисер [Рон Говард->ron-howard]. У ролях: [Томмі Лі Джонс->tommy-lee-jones], [Кейт Бланшетт->cate-blanshett], Ерік Швейг, [Вел Кілмер->val-kilmer], [Ерон Екхарт->aaron-ekhart], Еван Рейчел Вуд, Дженна Бойд, Стів Рівіс, Рей Маккіннон, Саймон Бейкер, Джей Таваре, Клінт Говард.

Інтер, неділя 21 жовтня, 22.50

Дія стрічки відбувається у 1886 р. у Нью-Мехіко. Головний герой (Джонс), який більшу частину життя провів з індіанцями, повертається до своєї родини. Його дружина померла, а дочка Меггі (Бланшетт) не хоче його бачити. Однак, коли її чоловіка вбивають, а дочку викрадають індіанці, Меггі змушена звернутись по допомогу до батька…

Насправді ця картина називається «Викрадена», а «Останній рейд» – це назва роману Томаса Ейдсона, за яким її знято. Іншим джерелом натхнення для Говарда («Оскар» за «Ігри розуму») був класичний вестерн Джона Форда «Шукачі» (1956), в якому герой Джона Вейна намагається розшукати викрадену індіанцями племінницю. Стрічку прикрашають добрі акторські роботи Бланшетт та Джонса, який, готуючись до зйомок, кілька місяців спілкувався зі старійшиною апачів і був зачарований індіанською культурою та психологією. Фільм Говарда також руйнує міф, створений «Танцями з вовками» Кевіна Костнера, згідно з яким усі без винятку індіанці були шляхетними захисниками своїх земель: зловісний шаман в «Останньому рейді» демонструє справжню варварську жорстокість. Проте картині не вдалося пробудити у глядачів інтерес до нині майже мертвого жанру: у США вона зібрала лише 22 млн. доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *