10 тисяч років до нашої ери

Казочка про те, як мамонти будували піраміди. Залишилось додати у кадр лицарів і динозаврів. Це смішно для усіх, хто провів у школі хоча б два роки. Але ж сміх – це теж розвага, а ніхто не наважиться сказати, що цей фільм намагається робити щось крім того, що розважає.

mamo1

Розважає не те щоб погано, просто досить тупо. Робити доісторичних істот реалістичними, здається, ніхто не намагався – крім хіба що мамонтів, які виглядають у кадрі трохи більш органічно, ніж шаблезубі тигри та хижі індички. З іншого боку, декорації міста загарбників вражають, як і численні польоти камери над ним та безмежними просторами. Видовищна складова картини ніби й на рівні, проте сюжет надто розтягнутий і по-справжньому напружених моментів у ньому замало.

mamo1

З акторами справи погані. Хлопців один від одного майже не відрізнити, настільки всі вони маловідомі і одноманітно первісні (у плані акторської гри). Завдання ж Камілли Белль – дивитися у зал великими блакитними очима, іноді з трагічним виразом, іноді з радісним, хоча різницю між ними вловити складно. З діалогами ще гірше. Звичайно, у кам’яному віці люди довгими складними реченнями навряд чи розмовляли, але те, що вони розмовляли тисячу разів чутими фразами з голлівудських фільмів, ще менш ймовірно. Ролі мамонтів написані і зіграні набагато краще – принаймні вони не відкривають ротів, щоб промовляти нісенітниці.

Ще сценаристи не постидалися прихопити все, що тільки можна, з кількох популярних фільмів останніх років. Сюжет багатьом нагадає “Апокаліпто” – у варіанті для бідних, а спосіб, яким герой розв’язує головну проблему, нахабно вкрали з “300 спартанців”. Вінчає все це вкрай надуманий хеппі-енд, який нібито й не збирались знімати, але, подумавши рівно секунду, таки зняли.

mamo1

Підсумок: стрічка, на спині у якої намальована мішень для критиків і для глядачів, які не вперше бачать подібні спецефекти і краєвиди. Рекомендується лише любителям мамонтів: їх тут багато і, як вже було сказано, вони грають краще за людей.

6 коментарів для “10 тисяч років до нашої ери”

 1. Я так розумію стрічка вам не сподобалась? Чи ви і є той кінокритик? 🙂
  Я на мене то дуже непогано знято, принаймі спецефекти.
  Хотілося б глюнути його в кінотеатрі…Думаю там буде враження чудове після перегляду!!!

 2. Ну кому як 🙂
  особисто мені сюжет сподобався.
  хоча огріхів ціла купа – мамонтів не було під час пірамід; а тих великих пташок тим більше, вони були після динозаврів.
  та й кінцівка занадто примарна, могли б логічною її зробити, мовляв, стріла попала їй не дуже глибоко 🙂
  дійсно, хлопців я почав розрізняти лише, коли головний герой виріс. до того вони всі однакові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *