Ні живий, ні мертвий

Ні живий, ні мертвий (Half Past Dead / Ни жив, ни мертв). США), 2002. Режисер Дон Майкл Пол. У ролях: [Стівен Сігал->steven-seagal], [Моріс Честнат->moris-chestnut], Джа Рул, Ніа Піплз, Тоні Плана, Клавдія Крістіан.

Україна, понеділок 29 березня, 23.30

Агент ФБР Саша Петросевич, який увійшов у довіру до банди викрадачів машин, під час операції із затримання її членів випадково отримав кулю від своїх колег і 22 хвилини перебував у стані коми. Видужавши, він під виглядом в’язня разом зі «спільником» вирушає у тюрму «Новий Алькатрас», але його завдання ставить під загрозу поява терористів…

ja_rule1.jpg

Коли зірка «екшн» втрачає популярність та довіру великих студій, вона стає ласим шматком для дрібних кінокомпаній, які спеціалізуються на фільмах класу «Б». Саме це сталося з непереможним Ніко. Фірма «Скрін Гемс» давно «паразитує» на Сігалі, створюючи пересічні бойовики, розраховані виключно на відданих прихильників майстра айкідо. «Патріот» та «Годинниковий механізм» навіть не вийшли на великий екран; більш вдалі «Проникаючі рани» Анджея Бартковяка потрапили у кінопрокат, за два тижні окупили свій 33-мільйонний бюджет і, здавалося, знову привернули до Сігала увагу. Проте оптимістичні прогнози не справдилися: наступна стрічка «західного самурая» («Іноземець») була не кращою за «Механізм». Керівники «Скрін Гемс» все ж таки ризикнули випустити на кіноекрани ще одну картину актора-бійця – «Ні живий, ні мертвий», сподіваючись, що їй вдасться повторити успіх «Ран». Однак виявилось, що дебютанту Полу, який колись написав сценарій фільму «Харлі Девідсон і ковбой Мальборо», далеко навіть до Бартковяка.

«Я лише хотів, щоб глядачі відпочили, відірвались від маячні навколишнього світу», – запевняє режисер. Натомість він запропонував маячню кінематографічну, але стандартного сюжету а-ля «Міцний горішок» та «матричних» стрибків і польотів у постановці Ксіонг Ксін-Ксіна («Мушкетер») не вистачило, щоб зацікавити публіку. Стомлений провалами Сігал повільно ламає кістки черговим противникам, решта героїв відкрито блазнюють, а найкращу сцену двобою у стрічці розігрує Ніа Піплз у ролі терористки (єдиний персонаж, який хоч трохи запам’ятовується). У прокаті США картина зібрала тільки 12 млн. доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *