Джозеф Гордон-Левітт

Джозеф Гордон-Левітт (Joseph Gordon-Levitt / Джозеф Гордон-Левитт) народився 17 лютого 1981 р. у Лос-Анджелесі. Його батько – редактор на радіо, мати, Джейн Гордон (дочка режисера Майкла Гордона), засідала у конгресі США від штату Каліфорнія, представляючи Партію за мир та свободу. Джозеф засвоював ази лицедійства з дитинства, граючи у трупі музичного театру. У чотири роки він виконав роль Страшили у виставі “Чарівник країни Оз”. Після цього у нього з’явився свій агент, і хлопчик почав брати участь в рекламних роликах на телебаченні.

gordon-levit1.jpg

Акторську кар’єру Гордон-Левітт розпочав у ранньому віці: у 1992 р. знявся у драмі Роберта Редфорда “Там, де тече ріка”, а з 1996-го грав у популярному телевізійному серіалі “Третя планета від Сонця”, за який отримав дві премії від впливового голлівудського видання The Hollywood Reporter і премію Гільдії кіноакторів США. Крім того, Джозеф виконав одну з провідних ролей в успішній комедії “10 причин моєї ненависті”, сучасній молодіжній екранізації творів Шекспіра. У цій картині також знялись [Хіт Леджер->heth-ledger] та [Джулія Стайлз->julia-stiles], з якою у Гордон-Левітта був нетривалий роман.

gordon-levit2.jpg

У 2001 р., коли серіал “Третя планета від Сонця” зняли з ефіру і коли актор закінчив Колумбійський університет, де вивчав літературу, історію і французьку поезію, він практично повністю перейшов до зйомок у незалежних режисерів. Джозеф каже, що тоді поставив собі за мету “зніматись тільки у хороших фільмах”. У 2005 р. він отримав широке визнання публіки і позитивні відгуки критиків за роль вуличного шахрая у картині культового кінематографіста Грегга Аракі “Загадкова шкіра”. Трохи пізніше на екрани в обмежений прокат вийшов фільм Раяна Джонсона “Цегла” – університетський детектив, в якому Гордон-Левітт зіграв студента, що розслідує загадкову смерть своєї колишньої подружки. У 2008 р. актор знявся у стрічці Кімберлі Пірс “Війна з примусу” про американських солдатів, які повертаються з війни в Іраку, і зіграв найманого вбивцю у “Кілері” з Даян Лейн та [Міккі Рурком->mickie-rourke].

gordon-levit3.jpg

Останнім часом Гордон-Левітт почав частіше з’являтись у картинах, розрахованих на широке коло глядачів. Він зіграв зловісного Командира Кобри у бойовику [“Атака Кобри”->gi-joe] (2009), а незабаром на екрани вийде науково-фантастичний трилер [“Початок”->inception] [Крістофера Нолана->christopher-nolan], де актор знявся разом з [Леонардо Ді Капріо->leonardo-di-caprio], [Елен Пейдж->ellen-page] та [Майклом Кейном->michael-cain]. Однак Гордон-Левітт не забуває і про серйозніші ролі: нещодавно він замінив [Джеймса Макевоя->james-mcavoy] на зйомках драми “У мене рак”, сюжет якої базується на реальних подіях з життя чоловіка, який зміг побороти жахливий недуг.

1 коментар для “Джозеф Гордон-Левітт”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *