Джон Картер

Перший з великих фантастичних блокбастерів цього року найбільше нагадує стару, колись улюблену іграшку, яку почистили, пофарбували заново і загорнули у красиву обгортку. Адже це ніщо інше, як спроба реанімації недорогої та наївної фантастики класу “Б” 50-х в оточенні сучасних спецефектів і в IMAX-3D (у цьому форматі картину демонструють у львівській “Планеті кіно” торгівельно-розважального комплексу “King Cross Leopolis”).

john_carter1.jpg

У плані видовищності спробу ніяк не можна назвати невдалою. Лише років 10 тому кінематографісти отримали можливість будувати на екрані великі фантастичні світи. З того часу ефекти й комп’ютерна графіка невпинно рухаються вперед, але криза, яка відчутно зачепила “фабрику мрій”, не дає можливості по-справжньому масштабно демонструвати результати цього руху. Тому постановочний розмах “Картера” – швидше виняток, ніж правило. Важко не помітити, що дизайн деяких персонажів дуже нагадує “Атаку клонів” та інші “Зоряні війни”, проте це водночас дозволяє ще краще відчути, наскільки далеко за 10 років зайшов прогрес у відображенні на екрані рухів повністю комп’ютерних істот.

john_carter2.jpg

В плані акторському… що ж, це точно не [“Залізна леді”->iron-lady]. Зірок вирішили не брати, щоб зекономити і більше витратити на спецефекти – та й незатерті обличчя в екранізації настільки класичної книги жанру сприймаються точно не гірше за зіркові. [Тейлор Кітч->taylor-kitsch] та Лінн Коллінз найближчим часом не потраплять до списків “оскарівських” номінантів, але певна екранна присутність у них є, і у них вже точно з’явились загони фанів. Хіба що Марк Стронг більш-менш вирізняється на тлі облич маловідомих та інопланетних.

Темп фільму прорахований не бездоганно, є моменти доволі повільні, але їх компенсують яскраві динамічні сцени: битва, де Картер зустрічає Дею, боротьба на арені, фінал. Несподіваних поворотів у картині дуже небагато, особливо для знайомих з першоджерелом, але в певному сенсі вона виграє саме за рахунок епічної передбачуваності, яку час від часу розбавляють гумором.

john_carter3.jpg

Підсумок: блокбастер видовищний, зі старанно відтвореним фантастичним світом, але без будь-яких сценарних чи акторських злетів. Переглядається досить легко, але ще кращим був би, якби його скоротили на півгодини. Рекомендується усім любителям масштабних інопланетних пригод і чудернацьких, але не завжди злих, створінь.

1 коментар для “Джон Картер”

  1. Бюджет фільму більше 200 млн долярів це чуть менше чим бюджет Аватара, але масштаби зйомки і сама постановка фільму нікудишні… фільм для дітей підійде в сам раз адже і робили його Волт Діснеївці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *