Гангстер

Гангстер (American Gangster / Гангстер). Кримінальна драма. США, 2007. Режисер [Рідлі Скотт->ridley-scott]. У ролях: [Расселл Кроу->russell-crowe], [Дензел Вашингтон->denzel-washington], К’юба Гудінг-мол., Джош Бролін, Армад Ассанте.

americangangster_gallerytheatrical.jpg

На початку 70-х років ХХ століття Френка Лукаса вважали наймогутнішим кримінальним босом Гарлему. Він заробив на наркотиках понад 50 млн. доларів; йому належала нерухомість у Детройті, будинки в Лос-Анджелесі та Маямі, великі земельні ділянки в Пуерто-Ріко та штаті Північна Кароліна. У Бангкоку Лукас через американських військових познайомився з місцевими наркоторговцями. Потім він хвалився, що переправив свою першу партію наркотиків з Бангкока в Нью-Йорк на літаку, який перевозив держсекретаря Генрі Кіссінджера. В подальшому наркотики доставлялись в трунах американських солдатів, що загинули у В’єтнамі.

Поліція та ФБР довго недооцінювали Френка, вважаючи його підставною особою. Одружившись з колишньою міс Пуерто-Ріко, гангстер думав про те, щоб залишити кримінальний бізнес, однак його вирахував і загнав у глухий кут Річард Робертс, колишній морський піхотинець і слідчий ФБР.

Сенсаційне інтерв’ю з Лукасом журнал New York Magazine опублікував у 2000 р. Права на його історію відразу купив Олівер Стоун, проте його версія сюжету, запропонована у 2001 р., студіям не сподобалась. Після Стоуна проектом зайнявся Стівен Зейлліан, який побудував сценарій на протистоянні Лукаса й Робертса, помітно розширивши роль останнього. Роботою Зейлліана зацікавились Вашингтон та режисер Антуан Фукуа, які разом зробили “Тренувальний день”. Продюсер Браян Грейзер планував запустити фільм у виробництво у 2004 р. і випустити картину в прокат наприкінці 2005 р., ближче до “оскарівського” сезону. На роль Робертса запросили Беніціо Дель Торо, а на другорядні – Рея Ліотту та Джона С. Райллі, почалась побудова декорацій, але усього за пару тижнів до початку зйомок студія поклала проект на полицю, оскільки бюджет сягнув 80 млн. доларів. Офіційною причиною назвали творчі розбіжності з режисером. У контрактах і Вашингтона, і Дель Торо було зазначено, що їм заплатять незалежно від того, буде знято фільм чи ні, тому перший з акторів, якщо вірити чуткам, заробив 20 млн. доларів, а другий – 5.

Деякий час студія “Юніверсал” шукала режисера, який би зміг підняти проект. У березні 2005 р. переговори велися з Террі Джорджем, якому пропонували зняти “Гангстера” за умови, що він вкладеться у 50 млн. доларів. Подейкували, що головну роль виконає Дон Чідл, однак Джорджу не вдалося задовольнити чиновників.

Тільки на початку 2006 р. проект по-справжньому воскресили, бо ним зацікавились Рідлі Скотт, який прочитав сценарій Зейлліана у 2003 р., та Расселл Кроу, який погодився зіграти Робертса (сценарій ще раз переписали, додавши сцен цьому персонажу). Вашингтон отримав за зйомки ще 20 млн. доларів, а Кроу – 15 млн. доларів. Бюджет склав 100 млн. доларів.

Зйомки почались 31 липня 2006 р. Спочатку працювали у Нью-Йорку: у Гарлемі знайшли кілька кварталів, які майже не змінились з 70-х. У листопаді на тиждень поїхали у Таїланд, щоб зняти макові плантації і квартали у Бангкоку. Вашингтон постійно консультувався з Лукасом щодо своєї ролі, а після закінчення зйомок подарував йому новий “ролс-ройс”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *