Хроніки Нарнії: Принц Каспіан

Хроніки Нарнії: Принц Каспіан (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian / Хроники Нарнии: Принц Каспиан). Фентезі / пригоди. США, 2008. Режисер Ендрю Адамсон. У ролях: Джордж Хенлі, Вільям Мослі, Скандар Кейнес, Анна Поплвелл, Бен Барнс, Серджио Кастелліто, Ворвік Дейвіс, Пітер Дінклейдж, [Тільда Суїнтон->tilda-swinton].

caspian

Діти родини Певансі повертаються у Нарнію. В Англії минуло зовсім небагато часу, а в Нарнії – століття. Країною править зловісний король Міраз, але у чарівного королівства є надія – принц Каспіан. Щоб допомогти йому відвоювати трон, четверо підлітків збирають армію міфічних істот на чолі з левом Асланом.

Вибираючи місця для зйомок, режисер відвідав п’ять континентів; поза його увагою лишилися лише Арктика й Антарктида. Більша частина зйомок проходила у Новій Зеландії, Чехії, Словенії та Польщі.

Головний художник “Принца Каспіана” Роджер Форд працює у кіно понад 40 років, проте декорації для палацу короля Міраза, збудовані на студії “Баррандов”, – найбільші з тих, які він будь-коли створював: вони займали 1858 квадратних метрів. Зовнішній вигляд будівлі частково базувався на зображеннях французького замку П’єрфон, який знаходиться недалеко від Парижу. Палац 15 тижнів будували 200 теслярів, штукатурів та художників. У фінальному варіанті спеціалісти з комп’ютерної графіки збільшили будівлю утричі. Дерев’яний міст, на якому розігрується одна з фінальних батальних сцен стрічки, побудували на ріці Сока у курортній місцевості Бовец у Словенії. У будівництві брали участь 20 інженерів та будівельників, які працювали цілий місяць. Проектуючи міст, Форд використовував малюнки мосту, який Юлій Цезар побудував через Рейн під час війни з германцями. Для того, щоб втілити план художника, інженери тимчасово змінили течію Соки. Станція лондонської підземки, звідки діти починають свої мандри, насправді знаходилась не в Лондоні: Форд побудував реалістичні декорації столичного метро на кіностудії “Хендерсон” у Новій Зеландії.

Для головних героїв зшили 1042 предметів одягу, для другорядних та епізодичних – 3722. Над костюмами працювали 70 чоловік. Дизайнер Айріс Массенден стверджує, що при роботі над одягом для воїнів-тельмаринців джерелом натхнення для неї була творчість Ель Греко. Новозеландець Річард Тейлор спроектував майже 600 одиниць зброї, в тому числі 200 копій та алебард, 200 рапір, 100 мечів, 250 щитів і 55 арбалетів.

130 акторів масовки, які грали жителів Нарнії, витрачали на грим кілька годин щодня. Художник Говард Бергер працював з командою з 50 гримерів і провів 4600 індивідуальних грим-сесій під час зйомок.

Однією з головних проблем Адамсона був пошук молодого актора на роль принца Каспіана, який тривав рік без жодного успіху. Однак як тільки режисер побачив проби 26-річного англійця Барнса (“Зоряний пил”), він відразу ж відправив актора на восьмитижневе тренування перед зйомками. Бену довелося вчитися їздити на коні, битися на мечах і тримати королівську осанку у дуже незручних костюмах.

3 коментаря для “Хроніки Нарнії: Принц Каспіан”

  1. Досить непогана казка, тобто ідея, про збереження віри в Христа, що ховається за прекрасними краєвидами Нової Зеландії та чудової гри молодих акторів. Відмічу режисерське “відкриття” в особі Бена Барнса, що зумів порадувати як грою, так і зовнішністю. Тримайся старий Голівуде, не за горами вже нова ера кіно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *