Оскар-2010

Перемога англійської історичної драми Тома Хупера “Король говорить” у чотирьох номінаціях стала невеликою, але несподіванкою. Головним фаворитом вважали “Соціальну мережу” Дейвіда Фінчера (хоча б тому, що фільм американський); найімовірнішим виглядав варіант, що один з фільмів отримає головну нагороду, а другий відзначать за режисуру, однак обидві статуетки дістались “Королю”, як і “Оскари” за оригінальний сценарій та (у цьому майже ніхто не сумнівався) за головну чоловічу роль (Колін Фірт). “Соціальна мережа” задовольнилась менш значними призами: за найкращу адаптацію літературного першоджерела, монтаж та музику.

Oscar-Portman.jpg

Якщо чиясь перемога виглядала ще більш передбаченою, ніж Фірта, то це Наталі Портман, яку зараз інакше як улюбленицею фортуни і не назвеш: за один сезон отримати абсолютно усі можливі кінонагороди (за “Чорного лебедя”), плюс кілька хітів, наречений і дитина – про що ще можна мріяти?

Цьогорічний “Оскар” виявився прихильним до молодості: премією за чоловічу роль другого плану нагородили Крістіана Бейла, одного з акторів, з якими пов’язують щасливе грошовите майбутнє “фабрики мрій” (“Темний Лицар”, “Термінатор: Спасіння прийде”, “Джонні Д.”). Серед актрис в аналогічній номінації переможницею стала Меліса Лео, колега Бейла за фільмом “Боєць”.

Хіт прокату “Початок” Крістофера Нолана відзначили чотирма нагородами у технічних номінаціях: операторська робота, звук, звукомонтаж та спецефекти. “Історія іграшок-3” отримала “Оскар” не тільки як найкращий повнометражний мультфільм, що було більш ніж очікувано, а й за пісню. Премії за найкращі декорації та костюми дістались “Алісі в країні чудес” Тіма Бертона, і навіть зовсім не видатний “Людина-вовк” не лишився без нагороди (за грим). Найкращим іншомовним фільмом стала дансько-шведська “Помста” Сюзанн Бієр.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *