Скарб нації

Скарб нації (National Treasure / Сокровище нации). США, 2004. Режисер Джон Тартелтауб. У ролях: [Ніколас Кейдж->nicolas-cage], [Діана Крюгер->diana-kruger], [Джон Войт->john-voight], [Харві Кейтел->harvey-kaitel], Шон Бін, Крістофер Пламмер.

1+1, неділя 27 травня, 20.20

1832 рік. Десятирічний хлопчик везе у кареті 96-річного Чарлза Керролла, останнього з людей, що підписали Декларацію незалежності. Керролл помирає, але перед смертю встигає розповісти хлопчику про скарб, накопичений протягом тисячоліть – з часів єгипетських пірамід, Римської імперії, хрестових походів, Великої інквізиції… У наші часи таємницю скарбу намагається розкрити історик і шукач пригод Бен Гейтс (Кейдж). За скарбом також полюють багатий англієць Ієн Хоув (Бін) та команда з ФБР, яку очолює агент Садаскі (Кейтел)…

Продюсер Джеррі Брукхаймер у 2003 р. він здивував усіх «Піратами Карибського моря», після чого згадав про пригодницькі картини про пошуки скарбів. Здавалося, що після трилогії Спілберга про Індіану Джонса тема є вичерпаною, однак Брукхаймер надав їй нового змісту, використавши у якості каталізатора сюжету національну історію Америки. Проект під назвою «Скарб нації» розроблявся протягом десятиріччя. У середині 90-х режисер і продюсер Джон Тартелтауб почав пропонувати центральну ідею представникам різних студій. Проблема була у тому, щоб написати такий сценарій, який виходив би за межі традиційного набору погонь та бійок. У різні періоди над ним працювали Джим Куф, Маріанна і Кормак Вібберлі, Ловелл Ганц і Бабалу Мендел, Тед Елліот, Террі Россіо та інші.

Проект зрушив з мертвої точки тільки після того, як ним зацікавився Брукхаймер. Саме він запросив на головну роль суперзірку Кейджа: актор підписав контракт 23 травня 2003 р. Другорядні ролі доручили талановитим характерним акторам – Кейтелу, Біну, Войту, Пламмеру. Головну жіночу роль виконала Діана Крюгер, яка перед тим зіграла Єлену у «Трої» і вважалась новою голлівудською сенсацією.

Зйомки почались у серпні 2003 р. Брукхаймер і Тартелтауб планували знімати у реальних місцях, де розгортається дія стрічки, – Національному архіві, Меморіалі Лінкольна, бібліотеці Конгресу, але пустили їх тільки в бібліотеку. Національний архів побудували у павільйоні. Погоню на площі Вашингтона знімали у Філадельфії. Продюсери мріяли показати у кадрі справжню Декларацію незалежності, однак їм довелось задовольнитись копією.

2 коментаря для “Скарб нації”

  1. Надзвичайний фільм – дуже цікаво.
    Сподобається як любителям пригод і погонь так й інтелектуалам не байдужим до історії.

    Зараз дивлюсь другу частину – нічим не гірше за першу :).
    Дивитись всім

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *