Грайндхаус-2: в очікуванні прем’єри

Треш-проект Квентіна Тарантіно та Роберта Родрігеса ще не закінчив свій хід кінотеатрами світу, а обидва маестро сучасного культового кіно вже обдумують свій наступний спільний крок. Відклавши інші проекти, вони планують вже цього року взятись за своєрідне продовження свого попереднього проекту, і шлях до майбутнього тріумфу форми й змісту їм вказав виходець з України, кіноман і власник найбільшої колекції копій старих радянських фільмів, колишній львів’янин Марко Вільдштейн, більш відомий в американських кіноманських колах як Марк Вайлд.

Першим задумом Тарантіно й Родрігеса було зняти фільми за роликами, показаними під час “перерви” у першому “Грайндхаусі”: Квентін планував взятися за “Дівчат-перевертнів з СС”, а Роберт – за “Мачете” з Денні Трехо, але прихильникам цих двох майбутніх стрічок (які у них неодмінно з’явилися) доведеться зачекати як мінімум два роки, оскільки метри зацікавились значно більш несподіваним та інтригуючим проектом.

“Ідею підказав наш старий знайомий Марк Вайлд, – розповідає Родрігес. – Мене познайомив з ним Квентін – це його старий знайомий, ще з часів роботи у відеотеці. Такий самий затятий кіноман – він міг цитувати будь-який європейський фільм не гірше за Квентіна, але в той час, як ми з Квентіном могли навести приклад з Богом забутого фільму Кормена, Марк міг відповісти сценою з не менш забутого російського, румунського чи угорського фільму. Це був вражаючий досвід – виявляється, розвиток кінематографу у країнах, розділених “залізною завісою”, йшов паралельними шляхами”.

Марк Вайлд, уроджений Марко Вільдштейн, – легендарна особистість серед кіноманів, які перебрались до США з колишнього СРСР: він зміг зібрати нечувану кількість копій фільмів радянських, а також іншомовних, дубльованих у СРСР. Він залишив батьківщину і рідне місто Львів, коли зрозумів, що у кінематографу в Україні немає справжнього майбутнього в найближчі три десятиліття (на жаль, він виявився правий).

“Саме Марк підказав нам ідею, – каже Тарантіно. – Він переглянув “Грайндхаус” одним з перших і сказав: “Хлопці, ви знімаєте кіно, яке знімали півстоліття тому, і це чудово. Але чому б вам не зняти фільми, подібні до яких ще не бачив ніхто – принаймні в Америці”.
“Марк показав нам низку фільмів, і деякі з них дійсно справили на нас враження, – розповідає Родрігес. – Однак нам з Квентіном, як і раніше, довелося звести свій вибір до двох”. “Цього разу ми зніматимемо римейки, як і всі нині в Голлівуді, але не звичайні, – підхоплює Тарантіно. – Кожен з них буде не просто переробкою окремого сюжету – це буде підсумок зробленого у цьому жанрі кілька десятиріч тому. Цього разу їх точно показуватимуть всюди на одному сеансі – кожен з нас прикладе усі сили, щоб вкластися у 50 хвилин ”.

Стрічка, яку зніматиме Тарантіно, називається “Тимур та його команда”. Режисер ще не підібрав головних виконавців, але відомо, що роль хулігана Квакіна зіграє Гейлі Джоел Осмент, якому терміново треба оживити свою кінокар’єру. “Ідеальною кандидатурою для мене був би Маколі Калкін – уявіть загальне ставлення до хлопця, що змарнував настільки багатообіцяючу кар’єру, – зізнається Квентін. – Але й Гейлі цілком підійде: кожен, хто змушений був переглянути “Шосте почуття” більше чотирьох разів, зрозуміє мій вибір”. Постановник обіцяє, що фінальна бійка хуліганів з піонерами змусить забути про сцену побиття каскадера Майка дівчатами з “Доказу смерті”. “Колективна робота – це те, чого ще не бачив Голлівуд, зациклений на героях-одинаках”, – впевнений Тарантіно.

Родрігес, якому завжди більше подобались екшн-сюжети, створить римейк “Невловимих месників”. Режисер каже, що в оригінальному фільмі (точніше, трилогії) його привабила незвична для того часу політкоректність, яка не може залишити його байдужим як уродженця Мексики: “У той час, як в Голлівуді підраховували хвилини присутності на екрані афро-американського актора, а про дівчину – героя “екшн” і мови не могло бути, радянський кінематограф запропонував справжню політкоректну команду – шибайголову, інтелігента, дівчину і негра (цигана – В. Г.). І додайте до цього повагу до ворога, показаного надзвичайно кмітливим і гідним супротивником”. Родрігес має на увазі героя Армена Джигарханяна, якого у його стрічці зіграє Джек Ніколсон.

Марк Вайлд призначений консультантом на зйомках, які розпочнуться у жовтні, і бере безпосередню участь у кастингу та підготовці декорацій майбутніх стрічок. Бажаючих дізнатись адресу електронної скриньки пана Вайлда просимо особисто звертатись до редакції Кіноблогу.

3 коментаря для “Грайндхаус-2: в очікуванні прем’єри”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *