Павутиння Шарлотти

Павутиння Шарлотти (Charlotte’s Web / Паутина Шарлотты). США, 2006. Режисер Гарі Вінік. У ролях: Дакота Фаннінг, Кевін Андерсон, Оссі Девіс. Ролі озвучують: Джулія Робертс, Роберт Редфорд, Стів Бушемі, Джон Кліз, Седрік Ентертейнер, Опра Вінфрі, Кеті Бейтс, Томас Гейден Чіорч.

Після того, як дівчинка на ім’я Ферн рятує порося Вілбура від загибелі, він потрапляє на скотний двір. Інші тварини швидко дають йому зрозуміти, що проживе він недовго, однак павучиха Шарлотта вплітає у своє павутиння слова, які мають переконати фермера у тому, що це незвичне порося, гідне життя.

Павутиння Шарлотти (Charlotte’s Web / Паутина Шарлотты). США, 2006. Режисер Гарі Вінік. У ролях: [Дакота Фаннінг->ducota-funning], Кевін Андерсон, Оссі Девіс. Ролі озвучують: [Джулія Робертс->julia-roberts], [Роберт Редфорд->robert-redford], [Стів Бушемі->steve-buscemy], Джон Кліз, Седрік Ентертейнер, Опра Вінфрі, Кеті Бейтс, Томас Гейден Чіорч.

Після того, як дівчинка на ім’я Ферн рятує порося Вілбура від загибелі, він потрапляє на скотний двір. Інші тварини швидко дають йому зрозуміти, що проживе він недовго, однак павучиха Шарлотта вплітає у своє павутиння слова, які мають переконати фермера у тому, що це незвичне порося, гідне життя.

Це екранізація книги Е. Б. Вайта. Продюсер Джордан Кернер читав книгу своїм маленьким донькам і, відповідаючи на питання однієї з них, зрозумів, що цей сюжет потрібно використати для фільму. Разом з виконавчим продюсером Полом Нісаном він написав план стрічки на 28 сторінках. Працювати над сценарієм запросили Сюзанну Грант ([“Ерін Брокович”->erin-brokovich]) та Кері Кіркпатріка (“Втеча з курника”, [“Лісова братва”->over-the-hedge]). Студія намагалась знайти свіжий підхід до роману, який не екранізували з 1973 р., коли за його мотивами зняли анімаційну картину. Режисуру пропонували [Тіму Бертону->tim-burton], але той відмовився через свій проект “Суїні Тоді”.

Вільний розклад зйомок дозволяв підлаштуватись під графік будь-якої знаменитості. Шарлотту озвучила Джулія Робертс. “Спочатку моя героїня мене налякала, – зізнається актриса. – Вловити її сутність було дуже цікаво, але при цьому вона ж павучиха. Тому це було дійсно складно”. Ферн Арабл зіграла Дакота Фаннінг. Коли продюсери “Шарлотти” дізнались, що робота юної актриси у “Війні світів” Стівена Спілберга може завадити їй знятись в їхньому фільмі, вони вирішили зачекати зі зйомками, тим паче що Дакота дуже хотіла зіграти Ферн.

Ферми Араблів і Цукерманів та навколишні будівлі створили у Гріндейлі, а інтер’єри знімали у Мельбурні. Зйомки почались 31 січня 2005 р. Вони проходили австралійським літом, тому для зображення осені довелось пофарбувати екологічно чистою фарбою усю зелень, що потрапляла у кадр. Бюджет фільму – 85 млн. доларів. Більшість тварин у фільмі не створені за допомогою комп’ютеру, а “грають” вживу. Візуальні ефекти застосовували у сценах, де тварини розмовляють. Окремі епізоди неможливо було створити без комп’ютерів, наприклад, сцену, в якій камера слідує за щуром у його норі.

3 коментаря для “Павутиння Шарлотти”

  1. фільм не можна назвати вдалим. скоріше нудним. 🙁
    абсолютно картонні образи людей та доволі статичні образи тварин.
    фільму катастрофічно не вистачає елементарної режисури. я вже мовчу про Тіма Бартона.

  2. Класне було кіно про поросятко “Бейб”. Миле та добре. Плюс з класними акторами. Навіщо було його копіювати ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *