Денієл Редкліфф

Денієл Редкліфф (Daniel Radсliffe / Дэниел Редклифф) народився 23 липня 1989 р. у лондонському районі Фулхем. Його батьки, літературний агент Алан Редкліфф та телевізійний директор з кастингу Марсія Грешем, не були у захваті від того, що син вже у п’ятирічному віці почав проявляти інтерес до акторської професії. Одного разу Денієл вийшов на сцену в костюмі мавпочки – це був перший і останній випадок, коли він взяв участь у шкільній постановці. В одному з інтерв’ю актор зізнався, що дуже боїться, що коли-небудь на телебачення потрапить відеокасета з його “дебютом” і йому доведеться ховати очі від сорому.

radcl1.jpg

Батьки підшукали для Денієла одну з лондонських приватних шкіл для хлопчиків і категорично заборонили йому пробуватись на роль Олівера Твіста в телепостановці знаменитого роману. Тим не менш, у 1999 р. Редкліфф дебютував на екрані, зігравши юного Дейвіда Копперфілда в телевізійній екранізації іншого відомого твору Чарлза Діккенса: мати Денієла сама відправила фотографію сина на ВВС. Фільм добре зустріли глядачі, а про Редкліффа, якого вибрали на роль з-поміж кількох сотень хлопчаків, продюсер Кейт Харвуд сказала наступне: “У нього є дві дивовижні якості – природність і невинність. Крім того, з ним дуже легко працювати”.

radcl1.jpg

Поки Денієл знімався у шпигунському трилері “Кравець з Панами” (2001), де виконував роль сина героїв Джеффрі Раша та Джеймі Лі Кертіс, в Англії почався тривалий і складний пошук юних талантів для екранізації найпопулярнішої у світі сучасної дитячої книги. Режисер Кріс Коламбус, переглянувши “Дейвіда Копперфілда”, попросив свого асистента з кастингу запросити юного актора на прослуховування. Це сталося після дев’яти місяців безплідних пошуків, коли переглянули понад 16 тисяч претендентів, а до початку зйомок залишалось два місяці. “Якщо чесно, ми вже думали, що доведеться знімати “Гаррі Поттер і філософський камінь” без Гаррі”, – жартував продюсер Дейвід Хейман. Батьки Денієла відмовились від запрошення, щоб захистити сина від руйнування даремних надій. Але Алан Редкліфф виявився давнім знайомим Хеймана. Зустрівши Редкліффів у театрі, на виставі “Каміння в його кишенях”, продюсер довго намагався уявити Денієла в ролі Гаррі, а наступного ранку переконав батьків юного актора змінити своє рішення. Автор книги Джоан Роулінг була дуже задоволена вибором режисера, і в серпні 2000 р. Денієл отримав роль.

radcl1.jpg

Редкліфф каже, що хотів би стати письменником чи режисером. Ще одне його серйозне захоплення – музика: Денієл грає на бас-гітарі і сподівається з часом знайти однодумців, щоб створити групу. У 2002 р. він дебютував на сцені у виставі Кеннета Брена “П’єса, яку я написав”.

2 коментаря для “Денієл Редкліфф”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *