Золото дурнів

Давно не траплялось фільму, зміст якого би настільки точно відповідав назві. Фільм про золото. І про дурнів. Чистесеньких дурнів. І таке враження, що дурнями й знятий або принаймні розіграний.

fool-gold

Що у цьому фільмі є доброго? Багато води, дуже чистої і красивої. Пляжний острівець зі своїми краєвидами. Кілька жартів, з яких теоретично можна посміхнутись. Кілька трюків. Кілька вибухів. Золото, але тільки у фіналі. І ще дурні. Багато дурнів. Чи можна цю останню рису назвати плюсом? Але ж якщо ви пішли на фільм з такою назвою і не вважаєте, що багато дурнів у фільмі – це добре, то хто ви є? Отож бо.

fool-gold

Ще раз повторю – дурнів багато, причому різноманітних: старі і молоді, позитивні і негативні, чоловічої і жіночої статі. Типажі як на підбір – не вистачає хіба що президента США, але ж завжди можливий сіквел, а про те, що президенти люблять шукати скарби, ми вже дізнались з другого “Скарбу нації”, який у порівнянні з даним опусом може здатися цілком серйозною, майже науково-популярною (був колись такий жанр) стрічкою. Є інфантильний бовдур, який незрозуміло як і за що дожив до своїх років, якщо врахувати, що, як нас запевняють, він не міг втриматися на жодній роботі, а при цьому буквально з екрану дихає здоров’ям, пхаючи годовані м’язи у кожний кадр (якщо Макконахі намагався створити карикатуру на себе з кількох попередніх фільмів, то це у нього вийшло). Є розумна дурепа, яка часом ходить в бібліотеку, але вчитись і отримувати нормальну професію хоче ну настільки сильно, що готова роками займатися пошуками скарбів і ще дечим з цим самим бовдуром (у Хадсон, мабуть, були і гірші ролі, але щось жодна з них не згадується). Є старий маразматик, заклопотаний виключно проблемою батьків і дітей, який в’язується в авантюру з вищезгаданою парочкою, навіть не питаючи, як вони будуть ділити скарби; як він заробив свої мільйони, зрозуміти не зможе ніхто – не зміг і бідний Сазерленд, про що свідчить приклеєний до його обличчя здивований вираз. Є двійко дурнуватих геїв, але їх ми принаймні запишемо у пародію на поширений нині типаж “гея – друга головної героїні” і навіть поставимо за них додатковий бал, а це не завадить картині, чия оцінка впевнено прямує до нуля. Є кілька дурних і ні нащо нездатних негрів-гангстерів, для яких скинути заковану беззбройну людину за борт – велика проблема. І є ще справжній атракціон – дочка багатія Сазерленда, у порівнянні з якою всі вищезгадані – майже Ейнштейни.

fool-gold

Не має сумнівів, що для когось із глядачів усі ці суб’єкти до фіналу стрічки встигнуть стати добрими друзями. А хтось зовсім не принципово не отримає задоволення від погано і, головне, байдуже зіграного, погано продуманого і майже не прописаного в драматургічному плані фільму. Головна мораль з цього випадку – інколи варто вірити назвам. Вони не завжди обманюють.

6 коментарів для “Золото дурнів”

  1. Ну і рецензійка, таке враження що рецензент дивився кіно ну в дууууже поганому настрої…..ну не всі фільми мають замислювати над проблемами буття…..деякі мають просто не напрягати і приносити задоволення – саме це багато хто і шукає в кіно і цей фільмець з завданням справляється….мені сподобалось(аж складно у цьому признаватися після прочитаного 🙂 )

  2. Настрою поганого не було, але й емоцій майже ніяких не виникало. Не напряг – це точно, а от задоволення не приніс. Там лише те, що вже було сто разів, погано зігране і зняте без бажання розважити, а просто “щоб було”.

    Читачі – всі хороші і розумні люди, з різними смаками, що чудово. Це тільки фільми дурні бувають. І нечитачі сайту. 🙂

  3. фільм із серії “нащо-я-його-взагалі-почав-дивитися”, який є яскравим свідченням того, що гарне та якісне кіно втомилося і відпочиває, зрідка прокидаючись і потім знову впалдаючи в сплячку, а кінематоргаф не хоче цьому вірити і по інерції продовжує розмножуватись брунькуванням, створюючи фільми, після яких віра в те, що якісне кіно вийде із царства сну, поступово вмирає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *