Трансформери-2: Помста полеглих

“Залізяки бодаються з залізяками. Раунд 2” має шанси стати найкасовішим фільмом року. Якщо так станеться, це нікого не здивує, швидше навпаки. Чергова диверсія із гаслом “А таким і має бути літній блокбастер”, швидше за все, вдасться. Хоч вона на це і не заслуговує.

trans1.jpg

Один центральний недолік, який перевішує усю майстерність гуру спецефектів, котрі сягнули майже фантастичного рівня з деталізацією перетворень роботомашинок, – кіно нудне. Воно занадто довге, забагато персонажів (живих і металевих), між якими розподіляється екранний час (при тому, що всі вони нецікаві), забагато позбавлених сенсу подій, які ні до чого не призводять. Якщо хлопчаки, які сиділи поруч, в кульмінаційний момент занили “Та оживай вже, додому хочеться”, це вже про щось свідчить.

Не залишається відчуття великої пригоди, в якій ти щойно взяв участь, – а для чого ще робляться літні блокбастери? Таке відчуття залишали “Зоряні війни”, “Індіана Джонс” (старі трилогії), та й більш вдалі сучасні зразки, наприклад, “Мумія”. А від перегляду других “Трансформерів” залишаються спогади хіба що про лязкіт та бабахи і ще відчуття, що краще було не витрачати гроші на квиток, а поставити собі ще раз першу серію – було б те саме.

trans2.jpg

Я навіть не збираюсь розглядати питання, яке зараз найактивніше обговорюють на форумах: чому одну роботомашинку можна оживити легко, а для іншої потрібна ціла материця (вибачте за нецензурну лексику). Воно не має відношення до сприйняття картини звичайним, пересічним глядачем, який про роботомашинок ніколи раніше не чув, не знає і не повинен знати їх міфологію. Тільки не кажіть, що знання даної міфології (читай – перегляд мультсеріалу 80-х) – це обов’язкова умова для того, щоб “правильно” переглядати даний фільм. Чомусь [“Темний Лицар”->dark-knight] і [“Зоряний шлях”->star-trek] можуть бути “двома в одному” – тобто стрічками, цікавими і для адептів, і взагалі. “Трансформери-2” ж замість того, щоб просувати побудовану у першій частині міфологію, зводять її на нуль: Мегатрон, оживлення якого було головною фішкою у першій частині, тут стає шісткою при іншою лиходії, увесь саспенс від його воскресіння відразу губиться, і йому навіть дають можливість втекти у фіналі (який був спойлер, який був спойлер…).

Проблема фільму у тому, що все це брязкання і тупизм не розважають, а стомлюють. Найбільше він стомлює тоді, коли намагається бути смішним: батьків Сема хочеться вбити кожну хвилину їх присутності на екрані. Єдиний вдалий жарт за весь фільм: “В Інтернеті лише правда!” Стомлюють численні перетворення роботомашинок, особливо коли вони тривають більше двох екранних хвилин. Стомлює Шая, коли бігає з героїчним виразом обличчя – не його це, він не Джон Вейн і не Іствуд. [Меган->megan-fox]… Меган стомлювати не може в принципі, бо на неї вже навіть роботи (ну ви зрозуміли; це був єдиний момент, коли в залі аплодували – всі розуміли почуття маленької залізяки), але грає вона шортами лише перші півгодини, а далі перетворюється на таку саму ляльку, як і роботи, із простим завданням – бігати з Шаєю.

trans3.jpg

Це не значить, що у стрічці взагалі немає нормальних розважальних елементів. Трансформер із зовнішністю хижака (мабуть, це все ж таки був тигр) добре намальований і використаний у перші півгодини фільму (перші півгодини “Трансформерів-2” – це насправді майже кіно, на них слід було зупинитись). Далі його потенціал ніяк не використано, хоча він набагато ефектніший за звичайних двоногих залізяк. Ще цікавіший інший новий різновид трансформерів, але про неї говорити без спойлерів не вийде. Цей спойлер, до речі, у фільмі видають занадто швидко і ще швидше стирають персонаж із існування – мабуть, щоб не затьмарила “мегазірку на два роки” Меган. Цікаво, чи повернуть її автори у третій частині або принаймні розвинуть цю тему в сценарії – з цього могла б вийти більш-менш придатна сюжетна лінія.

Підсумок: галасливий, брязкітливий, нерозумний, але видовищний блокбастер, як дві краплі води схожий на першу серію – хіба що вдвічі брязкітливіший і вдвічі нудніший. Третя частина буде неодмінно: зло в особі Майкла Бея незнищенне.

9 коментарів для “Трансформери-2: Помста полеглих”

 1. оце читаю і думаю – як же треба несамовито зажертись, щоб поливати брудом других Трансформерів. Особисто мої враження – видатна, і ніяк не менше, екшн-стрічка. Був на прем`єрі-то кінотеатр весь фільм ржав і вилягав, три рази всі, як по команді, аплодували, і один раз робили це стоячи. Був випадок чублення прямо в залі-хтось із кимось не поділили місце. Особисто в моїй практиці це перший такий випадок. Дві години пролетіли як одна, і затягнутості НІЯКОЇ не бачу, та й ніхто в залі не бачив. Люди, то що, по-вашому, повинно бути в екшні, якщо шикарна сатира, найкращі в світі спецефекти та харизматичні персонажі, плюс 51 хвилина чистого мочилова вам не подобаються? Гублюсь у здогадах…)
  Якщо вже Майкл Бей та Стівен Спілберг декому не до смаку-то на мій погляд, то є чистої води клінічний випадок. Невиліковний.

 2. >> якщо шикарна сатира,
  Де?
  >> Був випадок чублення прямо в залі-хтось із кимось не поділили місце
  “іскра” почала на людей впливати
  >> і затягнутості НІЯКОЇ не бачу
  хм, дві години одного і того самого під цілковиту відсутність натяків на сюжет – це часом не називається затягнутість? біжу за тлумачним словником.
  >> харизматичні персонажі
  хто? Меган Фокс, чи може девочко-дисепкикон? (більш менш “людським” персонажем був тільки Jetfire)
  >> Якщо вже Майкл Бей та Стівен Спілберг декому не до смаку-то
  Кожна третя людина запитає “Майкл Бей, а хто це?” а також їй не будуть не до смаку художні цінності трансформерів якщо збоку не буде ящика пива та попкорну – прекрасні засоби виключення мозку, до речі.
  >> та Стівен Спілберг
  а він тут до чого? він другий режисер? А згадав, продюсер… Я підозрюю, що у продюсерів завдання одне – заробити на продукті гроші, і максимально багато що Спілберг і зробив. Фільм вже зібрав 700 млн.
  >> то є чистої води клінічний випадок. Невиліковний.
  Хіба що у вас, шановний. Вчіться спілкуватись.

 3. Рецензія, що не кажіть, правдива!
  Я вважаю себе кумиром трансформерів, але фільм вважаю справжнім глумленням і суцільним лайном!

  1.Сюжет. Відсутній. Начисто.
  2.Жанр. Фільм скидався на недолугу комедію, коли запитуєш себе після певного моменту: то треба було сміятися, чи усе так серйозно?
  3.Спецефекти. Є. Аж забагато. Це – самому не віриться, що кажу, – виснажує і набридає (я про ситуацію, коли переглядаєш фільм у кінотеатрі, а не вдома).
  4.Меган Фокс, яка хоче і яку хочуть. Є! Але для чого це у фільмі про роботів з іншої планети. Тупа американська фішка, що без сексу не обійтися…
  5.Дівка-термінатор. Звідка вона у біса взялася?! Що це за хрінь, взагалі? Якщо існує одна така, не розумію, чому не можна було створити тисячу їй подібних, пролізти у всі щілини суспільства і захопити Землю? Цього ж так хотіли десептикони, чи не так?..
  6.Термінатори. З ними тут повне безглуздя! Як один дідок-залізяччя міг зістарітися? А інші скидалися на братів-акробатів підліткового віку. Як робот міг паруватися з людиною? Це вже взагалі 3,14пець!

 4. Автор рецензії схоже начитався rottentomatoes раз пише такі дурні рецензії. Обсирає хороші фільми. Хай краще дивиться свої дибільні “Сутінки”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *