2012

Є один великий плюс – Еммеріх запевняє, що це його останній фільм-катастрофа. Про це треба пам’ятати, коли борешся з собою під час останньої години перегляду. Мовляв, цей останній раз – і все. Тоді можна витримати.

dvdv1.jpg

Починається все якось ніби й непогано, але дуже схоже на [“Післязавтра”->day-after-tomorrow], [“Земне ядро”->core] і ще два десятки фільмів подібної тематики. А сюжетна лінія про розлучених батьків і дітей, які проводять час з батьком, взагалі нагадує про “Війну світів”, вбивчо спародійовану у “Дуже страшному кіно-4”. Хоча К’юсак виглядає у такій ролі набагато природніше, ніж Круз, він дійсно грає, і кілька крапель сухого гумору, який підкинули його персонажу, йому пасують.

Все як завжди у подібних стрічках – діалоги майже всі жахливі, наукові теорії смішні, катастрофи масштабні й ефектні, але більшість кращих кадрів з них ми вже бачили у трейлері. Американські сімейні цінності торжествують, навіть якщо решта людства летить в тартарари, негри виголошують пафосні промови, китайці будують ковчеги, російські олігархи падають у воду – все як має бути під час кінця світу. В принципі, кіно варте перегляду вже тому, що у російського президента прізвище Макаренко. Хоча Петренко було б краще. Я б не здивувався навіть, якби почув Шевченко – це ж а) фільм голлівудський і б) фільм від Еммеріха.

dvdv2.jpg

Є хороші актори, які щось грають навіть тоді, коли сценарій не пропонує їм особливих можливостей. Вуді Харрелсон щось кумедно кричить, Гловер робить роль президента майже не смішною (навіть дійсно хочеться, щоб він вижив), а Еджиофор і Ньютон склали дуже непоганий дует, який хотілося б побачити у кращому фільмі. Тобто дивитись це можна, посміюючись над неодмінними штампами і вболіваючи за вулкан, щоб він прихопив якомога більше американських територій, чи за землетрус, щоб він повалив якомога більше треклятих хмарочосів. Але ж настає розплата за купівлю квитка – остання година фільму.

Ця остання година – справжній жах. Мало того, що без неї цілком можна було обійтися (погрузились і поїхали), у ній ще й зібрали усе найгірше, що в схожих картинах було, від фальшивого пафосу до смертельно нудних сцен з мандрами в затоплених коридорах з не менш жахливого [“Посейдона”->poseidon]. Я чесно вірив, що всіх врятує собачка. Майже вгадав.

dvdv3.jpg

Будь-яка ознака хвилювання за персонажів випаровується задовго до фіналу, і залишається лише сподіватись, що ковчеги таки потонуть разом з усіма їх пасажирами, у яких знайшовся мільярд євро за квиток. Людство, яким воно показане у фільмі, на краще не заслуговує.

6 коментарів для “2012”

 1. На скільки сильно хотів піти на фільм, на стільки ж вже не хочу. Буду чесним, не очікую від цього фільму якогось серйозного матеріалу для роздумів. Та й тут немає від чого очікувати. Просто хочу подивитися як усе буде гарно і шумно котитися до дідька :)… Тому все ж наберуся сил і піду в суботу на цю стрічку.

 2. по якійсь незрозумілій причині принаймні у Львові вже більше тижня на нього повний аншлаг і вже навіть у будні дні за годину до сеансу місць немає….тому квиточки варто купити завчасно

 3. Причина якраз зрозуміла – у студиків карантин, от вони в кінах від грипу і ховаються. Я купляв квиток за три години до сеансу, зал був повний.

 4. Як і планував сходив сьогодні на 2012.
  Якщо я вірно зрозумів рецензію, то у автора в цілому враження від фільму погані. У мене ж навпаки. Із залу вийшов задоволений і не шкодував жодної гривні витраченої на квиток 🙂
  Стрічка варта перегляду.

 5. таке враження частина фільму ближче до кінця була знята на звичайну відеокамеру – необробили її чи що…
  а фільм на 4- післязавтра мені більше сподобався – він більш цілісний, зате тут деякі спецефекти були ліпші

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *