Мадагаскар-3

Дуже нечасто буває, що третя частина перевершує попередні дві, але новий “Мадагаскар” – це саме той випадок. Більше кумедних звірів, більше карколомних пригод, більше жартів і, звичайно ж, просто фантастична анімація усіляких польотів, падінь, стрибків і усього того, чим багате показане у стрічці циркове життя, – особливо видовищно це усе виглядає у форматі IMAX-3D (у Львові в такому форматі картину можна переглянути у “Планеті кіно” торгівельно-розважального комплексу “King Cross Leopolis”).

madagascar3_1.jpg

Перші дві частини належали до якісної розваги, але в них щоразу був невеликий тягар, який не дозволяв по-справжньому злетіти. У [першому->madagascar] фільмі це було не зовсім дитяче питання “Чи з’їсть голодний лев свого найкращого друга-зебру?” У [другому->madagascar-2] – надривні часом стосунки між жирафом та бегемотихою. Випустивши своїх звірят у дику природу, автори обох перших “Мадагаскарів” поставили їх перед проблемами, досить далекими від безтурботної анімаційної умовності. Під час перегляду такий крок не завжди видавався хибним, проте саме третя серія демонструє, як це можна робити правильніше, так, щоб і нашим, і вашим.

madagascar3_2.jpg

Реальність, в якій мешкають персонажі, стала ще більш умовною, “мультяшною”, зберігаючи лише мінімальні ознаки “вірогідності”: між собою звірі розмовляють по-людськи, просто люди їх не розуміють. В усьому ж іншому “брати менші” крутять гомо сапієнсами, як хочуть: достатньо нафарбувати мавпу – і, використовуючи її як “підставну людину”, пінгвіни спокійно грають у казино і купують мандрівний цирк. Ця четвірка залишається найбільш розважальним елементом стрічки, але є й чимало інших. Чого лише варте кохання короля Джуліана і ведмедиці, наприклад. Нічого поганого не можна сказати і про нових персонажів-циркачів, кумедних і зворушливих одночасно.

Один з явних плюсів – вперше у даному кіносеріалі з’явився виразний лиходій, тобто лиходійка, причому не така, що лише викликає сміх своїми невдачами. Капітан Шантель Дюбуа не тільки добре смішить, а й виявляється спритним і хитрим переслідувачем, ще й може зцілювати співом підлеглих. І, слід визнати, для такого мультфільму це досить таки зловісна особистість: чи може бути зліший лиходій для розрахованої в тому числі на дітей стрічки, ніж систематична вбивця тварин, яка пишається своїми діяннями?

madagascar3_3.jpg

Інший плюс – те, що автори враховують, наскільки виросли їх головні персонажі з того часу, як вперше покинули зоопарк. Тепер вони швидше орієнтуються у ризикованих ситуаціях (навіть Алекс демонструє елементи відваги), діють більш рішуче, а головне – вони звикли бути вільними, самостійними. Тому перед сценаристами стояло не зовсім легке завдання примирити цю самостійність з шоубізнесовою жилкою персонажів, однак вибраний ними варіант, напевно, задовольнить усіх.

Підсумок: дуже вдалий анімаційний блокбастер з фантастичними трюками, цікавими персонажами і смішними жартами. Рекомендується усім, особливо у IMAX-3D.

2 коментаря для “Мадагаскар-3”

 1. Перші 2 стрічки вважаю прохідною, часом вимученою анімацією якій не пощастило із сценаристами – основні персонажі нецікаві, їхні жарти лежать десь в категорії фільмів Стіллера, дивитись сіквел було часом мукою. Фільм звісно витягували пінгвіни разом із лемурами проте якщо шукати якісної розваги, то Мадагаскар – ніякий. Відчуття що серію (особливо другий фільм) створювали щоб нажитись на дітках не покидало ні на секунду.

  Третій Мадагаскар відверто вразив.
  По-перше, тут інший підхід до сценарію. Немає вимучених та зайвих моральних дилем 4-х гол героїв – якщо не вмієш такі теми подати краще не братись. Ніхто не шукає призначення в житті, нерозділеного кохання і т.д. Тепер все чітко. Автор розписав що і до чого.

  По-друге, він надзвичайно смішний. Уявіть що узяли та замінили Стіллера на Джимма Керрі разом Едді Мерфі у їх кращі часи. До того ж гумор вдало дозований та розподілений між персонажами – основна 4-рка не відстає від інших. На мою думку, дует Джуліана та Медведиці на Ducatti просто феноменальний. Нові персонажі теж хороші, особливо морський котик Стефано. Я дивився фільм в оригіналій озвучці – Мартін Шорт на висоті, браво.

  По-третє
  Це 2-й раз коли я жалкую що не бачив фільм в кінотеатрі. Першим раз був з Монстро. Візуальне виконання вражає, особливо циркове шоу яке очевидно подане в 3D.

  Раджу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *