Диво-Жінка 1984

Диво-Жінка 1984 (Wonder Woman 1984 / Чудо-Женщина 1984). Фантастичний бойовик / кінокомікс. США, 2020. Режисер Патті Дженкінс. У ролях: Галь Гадот, Кріс Пайн, Крістен Віг, Педро Паскаль, Конні Нільсен, Робін Райт, Наташа Ротвелл, Раві Патель, Габриела Вайлд, Лілі Аспелл.

У 1984 р. Діана Принц (Гадот) робить успішну кар’єру і водночас продовжує боротися зі злом як Диво-Жінка. Вона стикається з магічним артефактом, який робить мрії реальністю, і повертає свого коханого Стіва Тревора. Однак за все доводиться платити, тим паче що артефактом намагаються скористатися злі сили…

Розмови про сіквел почалися невдовзі після виходу першого фільму у червні 2017 р. 13 червня 2018 р. стало відомо назву стрічки, і тоді ж почалися зйомки, під робочою назвою “Магічна година”. Вони проходили на студії “Лівсден” в Англії, а також у різних місцях в окрузі Колумбія і в Північній Вірджинії, в Лондоні, в Іспанії і на Канарських островах. Шестимісячні зйомки закінчились 22 грудня 2018 р. Додаткові зйомки и перезйомки проводились в Лондоні у липні-серпні 2019 р. Бюджет картини склав 200 млн. доларів.

Першу “Диво-Жінку”, в усякому разі, певну її частину, можна було навіть записати в майже реалістичні воєнні драми. Казкова ж природа другої підкреслюється практично в усьому, незважаючи на старанно відтворену автентичну атмосферу 1980-х (аж до неонових титрів). Виконання найбільш омріяних бажань, яке, варто його поставити на конвеєр, обов’язково призводить до катастрофічним наслідків і у якого є своя висока ціна, – це в більшій степені мотив навіть не кінокоміксів, а саме казок. В результаті картина вийшла ще більш ескапістською, з порівняно невисокими ставками у плані екшну, хоча й знятого дуже якісно.

Однак на першому плані все одно залишилось головне в амазонці – її серце, віра в добро і правду. Гадот дає чітко відчути тиху самотність і страждання Діани, тому чудово зрозуміле її вперте небажання відмовитись від коханого, який чудесним чином повернувся, але не виникає сумнівів у тому, що в кінцевому результаті вона зробить той вибір, який підказує їй долг. І плюс рятівний гумор, який актриса завжди відіграє на п’ять з плюсом.

Віг чудово зіграла незграбну і принципово нікому нецікаву Барбару (майже менш злий варіант Едварда Нігми з “Бетмена назавжди”), чия заздрість до успішної блискучої Діани ніби й невинна, принаймні спочатку. І у неї ж вийшов вдалий перехід до перетвореної героїні, яка відчула свою красу і силу. Мінус хіба що у тому, що найостанніший перехід виглядає надто довільним і тому притягнутим за вуха. З історії цієї Мінерви важко зрозуміти, чому вона у вирішальний момент хоче бути саме хижачкою і чому врешті-решт перетворюється на кішку-перевертня.

Від коміксового Макса у стрічці залишилось, фактично, тільки ім’я, натомість Лекса Лютора Джина Хекмана в цьому персонажі вистачає. Лорд тут – це теж частково комічний хитрун, що вважає себе більшим хитруном, ніж є насправді, тільки він набагато більш наївний і жалюгідний. За великим рахунком це невдаха (пізні флешбеки чітко показують, до якої саме степені невдаха), який живе згідно з загальновизнаними (принаймні для зображеної епохи) американскими уявленнями про чоловічий успіх: бути багатим, могутнім і привабливим і брати від життя все, що захочеться. Мабуть, найбільш смачні фрагменти ролі – ті, де Макс, йдучи вперед у своїх планах на повній швидкості, вже не в силах зупинитися, починає майже буквально розвалюватися на частини. Паскаль, безумовно, переграє, але для вибранної у фільмі концепції образу це працює нормально. Звичайно, не можна не відмітити найбільш емоційні моменти, в яких Лорд спілкується з сином, і його божевілля значних масштабів у фіналі.

Мабуть, слід визнати недоліком, хоч і невеликим, те, що у фіналі багато чого залишається у повітрі. Діана, звичайно, спритно розправляється з камерами, але що стосовно звернення до усього світу у фіналі – після такого всі теж забули про її існування? Яка доля чекає Макса? Чи втратила Барбара насправді усі свої сили в кінці? Як конкретно вдалося врятувати світ – дійсно усе людство, як один, відмовилось від своїх бажань, чи це Лорд розпорядився за всіх? Причому Дженкінс, за її ж словами, зробила це все навмисно, щоб залишити глядачу можливість самому домислити значення подій і щоб мати можливість дати деякі відповіді в сіквелі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *