Дастін Хоффман

Дастін Хоффман (Dustin Hoffman / Дастин Хоффман) народився 8 серпня 1937 р. у Лос-Анджелесі. Його батькам, Джилліан та Гаррі Хоффманам, ніколи не вдавалось втілити свої мрії. Мати Дастіна мріяла стати танцівницею, а батько хотів бути голлівудським режисером, проте став продавцем меблів. Майбутній актор був хворобливим хлопцем, на відміну він свого брата Рона – високого, з атлетичною будовою тіла. Худорлявий невдаха Дастін спочатку хотів стати піаністом. Коли ж він раптом одного дня заявив, що хоче бути актором, то став загальним посміховиськом. Незважаючи на таку реакцію, Хоффман записався у театральну школу, а потім вирушив завойовувати Нью-Йорк. Він працював прибиральником, офіціантом, санітаром у божевільні, однак увечері міг займатись у знаменитій студії Лі Страсберга. Ночував він на підлозі кухні у квартирі свого друга Джина Хекмена.

Дастін Хоффман (Dustin Hoffman / Дастин Хоффман) народився 8 серпня 1937 р. у Лос-Анджелесі. Його батькам, Джилліан та Гаррі Хоффманам, ніколи не вдавалось втілити свої мрії. Мати Дастіна мріяла стати танцівницею, а батько хотів бути голлівудським режисером, проте став продавцем меблів. Майбутній актор був хворобливим хлопцем, на відміну він свого брата Рона – високого, з атлетичною будовою тіла. Худорлявий невдаха Дастін спочатку хотів стати піаністом. Коли ж він раптом одного дня заявив, що хоче бути актором, то став загальним посміховиськом. Незважаючи на таку реакцію, Хоффман записався у театральну школу, а потім вирушив завойовувати Нью-Йорк. Він працював прибиральником, офіціантом, санітаром у божевільні, однак увечері міг займатись у знаменитій студії Лі Страсберга. Ночував він на підлозі кухні у квартирі свого друга [Джина Хекмена->gene-hackman].

“Напевно, з часом моя фізіономія настільки набридла агентам, що мені дали маленьку роль”, – так актор описує свою першу перемогу. Дастін почав з виступів на Бродвеї, у 1967 р. дебютував у кіно в епізоді картини “Тигр скрадається”. У театрі його побачив режисер [Майк Ніколс->mike-nikols], який віддав актору головну роль у своїй стрічці “Випускник” (1967), незважаючи на те, що проби Хоффман успішно провалив. Образ Бенджаміна Бреддока, представника молодого покоління, який рішуче відмовляється від усіх ідеалів своїх буржуазних батьків та їх друзів-лицемірів, став однією з найкращих акторських робіт року і був номінований на “Оскар”, однак нагорода дісталась ветерану Роду Стайгеру. Другу номінацію Дастіну принесла роль Ріко – хворого волоцюги, який мріє про краще життя у Флориді, в “Опівнічному ковбої” (1969) Джона Шлезінгера, де іншу головну роль виконав Джон Войт. Цю свою поразку Хоффман пояснює наступним чином: “Голоси академіків розділились порівну між Войтом і мною, тому приз віддали третьому – Джону Вейну”.

За перші десять років роботи у кіно актор створив цілу низку образів людей, слабких тілом, але не духом, які не можуть пристосуватись до життя у безжалісному світі. Це і Джек Кребб – ковбой-невдаха, вихований індіанцями, який довго шукав, проте так і не зміг знайти своє місце серед брехливих та егоїстичних “білих”, у “Маленькій Великій Людині” (1970) Артура Пенна. І сором’язливий математик Дейвід, у якому життя за жорстокими законами англійської глибинки будить первісні інстинкти, у “Солом’яних псах” (1971) Сема Пекінпа. І шахрай Луї Дега, який опинився у найбільш лютій в’язниці у світі і знайшов захист у в’язня на прізвисько Метелик, в однойменній стрічці Франкліна Шаффнера 1973 р. І естрадний сатирик Ленні Брюс, якого рано звели в могилу алкоголь, наркотики та переслідування суспільства, у фільмі “Ленні” (1974) Боба Фосса (третя номінація на “Оскар”). Окремі риси до узагальненого екранного образу Дастіна додали італійська комедія “Альфредо, Альфредо” (1972) П’єтро Джермі, фільм-розслідування “Уся президентська рать” (1976) Алана Дж. Пакула, психологічний трилер “Марафонець” (1976) Джона Шлезінгера. Цікаво, що “фабрика мрій” відзначила академічною премією одну з перших “небунтівних” ролей Хоффмана у мелодрамі “Крамер проти Крамера” (1979) Роберта Бентона. До того моменту актор встиг з’явитись також у двох значно менш вдалих картинах “Виправний термін” (1978) та “Агата” (1979) і зробити невдалу спробу дебютувати у режисурі (під час роботи над першим з цих двох фільмів його змінив Улю Гросбард).

80-ті почались для Дастіна з блискучого виступу у комедії “Тутсі” (1982) Сідні Поллака, з яким були пов’язані численні скандали на зйомках, нечувані касові збори та чергова номінація на “Оскар”. Премія дісталась Бену Кінгслі за “Ганді”, поразку ж Хоффмана пояснили так: Кіноакадемія не змогла вирішити, за яку роль його нагородити – чоловічу чи жіночу.

Знявшись у телеадаптації п’єси “Смерть комівояжера” та відверто провальному бойовику “Іштар”, Дастін отримав свого другого “Оскара” та приз Берлінського фестивалю за роль хворого на аутизм у “Людині дощу” (1988) Баррі Левінсона, де його партнером був Том Круз. Парадоксально, але явно некомерційний актор наприкінці 90-х був визнаний другим за “касовістю” після Гаррісона Форда: п’ять його фільмів (“Тутсі”, “Людина дощу”, “Крамер проти Крамера”, “Дік Трейсі”, “Випускник”) увійшли до першої сотні найприбутковіших стрічок у США.

90-ті Хоффман почав з двох нехарактерних для себе ролей жорстоких лиходіїв у гангстерському фільмі “Біллі Батгейт” Роберта Бентона та казці “Капітан Гак” [Стівена Спілберга->steven-spielberg]. У 1998 р. він отримав сьому номінацію на “Оскар” – за роль у сатиричній стрічці “Хвіст махає собакою” Баррі Левінсона. У сучасному “кінематографі тотальної розваги” актор не завжди може знайти гідну роль, тому зараз побачити його на екранах можна дуже рідко.

Перший шлюб Дастіна, з прима-балериною Енн Бірн, розпався через його фантастичну любов для своєї професії. Натомість другий, з Лізою Готтсеген, довів, що актор може поєднувати життя сімейне й професійне.

1 коментар для “Дастін Хоффман”

  1. Дуже дякую!

    а всім прихильникам Д. Хофмана хочу порекомендувати порівняно новий фільм з його участю, який не був у нас у прокаті, але продається на дисках – I Heart Huckabees – роль не головна, але помітна, та і фільм дуже приємний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *