Астерікс на Олімпійських іграх

Астерікс на Олімпійських іграх (Asterix aux jeux olympiques / Астерикс на Олимпийских играх). Комедія. Франція, 2008. Режисер Фредерік Форестьє. У ролях: Жерар Депардьє, Кловіс Корніяк, Бенуа Пульворде, Ален Делон, Стефан Руссо, Ванесса Хесслер, Дейвід Бекхем, Зінедін Зідан, Міхаель Шумахер.

asterix

Прийомний син Юлія Цезаря Брут хоче одружитися з грецькою принцесою Іриною, в яку також закоханий галл Закоханікс. Щоб дати йому шанс, Ірина оголошує, що вийде заміж за переможця Олімпійських ігор. Закоханікс розпочинає тренування під керівництвом Астерікса й Обелікса, а Брут розробляє підлий план.

Коли третій проект про веселих галлів, “Астерікс в Іспанії”, зазнав невдачі, продюсер перших двох частин (“Астерікс і Обелікс проти Цезаря” і “Астерікс і Обелікс: Місія “Клеопатра”) Том Лангманн особисто взявся за справу. Він швидко вибрав для екранізації найвидовищніші пригоди героя – “Астерікс на Олімпійських іграх”. Лангманн вважав, що це ідеальний матеріал і для комедії, і для історичного бойовика у стилі “Бен Гура” чи “Спартака”, і просто для пригодницького фільму. Саме він додав до історії сюжетні лінії про протистояння Цезаря та Брута, який мріє зайняти місце правителя, і кохання молодого галла й грецької принцеси. Роль Цезаря зіграв Ален Делон, а Брута – бельгійський комік Бенуа Пульворде. Продюсер також знайшов нового виконавця ролі Астерікса – Кловіса Корніяка, вдихнувши таким чином нове життя у дует Астерікса та Обелікса. Його ж рішенням було запрошення на другорядні ролі популярних європейських акторів і легендарних спортсменів.

Оглянувши чимало місць в Європі та Північній Африці, кінематографісти вирішили знімати на студії в іспанському Аліканті. Там виявились позбавлені ознак сучасної цивілізації простори над морем, де побудували одну з найбільш величних декорацій в історії французького кіно – олімпійський стадіон (дизайн Аліни Бонетто, соратниці Жан-П’єра Жене). Стадіон три місяці будували 50 іспанських майстрів, і він був лише однієї з 20 великих декорацій.

Підготовка до зйомок тривала п’ять місяців, з грудня 2005 р. до червня 2006 р. Художники, що працювали над декораціями і костюмами, довго вивчали історичні монографії й альбоми з мистецтва, а також першоджерело пригод Астерікса – комікси. Довелося, наприклад, створювати такі колісниці, якими могли керувати каскадери, що ховались в ногах у акторів, до того ж вони мали їхати на одному колесі, втрачати колеса тощо. Більшу частина одягу (для атлетів, глядачів і воїнів) зшили в Марокко, тоді як костюми головних героїв створили в Парижі. Було створено понад 300 перук і безліч накладних вусів та борід.

4 коментаря для “Астерікс на Олімпійських іграх”

  1. Список акторів цікавий), чисто з ролику Шумахер на колісниці – це фішка, але всеодно ті Астерікси (по попередніх серіях) бувають трохи нуднуваті і затянуті…хотілось би почути враження чи варто йти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *