Форсаж-4

Навіть продюсери і автори цього фільму не дуже вірили в його успіх. Три попередні “Форсажі” виходили влітку, четвертий же вирішили випустити навесні, побоявшись конкуренції з боку “Стар Треку”, “Росомахи”, “Янголів і демонів” тощо. І навіть не тому, що перестав бути серйозним брендом “Форсаж” (хоча останню, токійську варіацію краще не згадувати взагалі), а тому, що суттєво підірвано віру студій у Дізеля як зірку: з одного боку, анекдоти про його фінансові апетити і забаганки, з іншого – відсутність в його активі справжніх хітів з часів “Лисого няня” – і той ледве потрапив у цю категорію. Однак “Форсаж-4” перевершив усі сподівання, ставши справжньою касовою бомбою весіннього сезону і побивши рекорди зборів цього року і квітня взагалі.

fast4_1.jpg

Нічого нового, звичайно ж, не вигадали, але це в програму і не входило. “Нова модель, старі запчастини” – таким було рекламне гасло картини. Дійсно, старі запчастини зібрали, хоч і не в тих кількостях, що у першій частині: якщо у хлопців, [Дізеля->vin-diesel] та [Вокера->paul-walker], ті ж самі великі ролі, що й раніше, то дівчата залишились здебільшого на узбіччі. [Мішель Родрігес->michelle-rodriguez] дали можливість пострибати на бензовозі лише перші п’ять хвилин стрічки, а [Джордана Брюстер->jordana-brewster] здебільшого виконує роль декорації, яка потрапляє в кадр тимчасово і без особливої необхідності – роль для галочки, у загальному сюжеті вона участі не бере. Через це четвертий “Форсаж” видається ще менш емоційним, ніж попередні. Лінія між Дізелем і кралею-помічницею головного лиходія виглядала багатообіцяюче, але ні до чого не привела (так само, як в останньому “Бонді” – в обох випадках герої з кам’яним обличчям страждають за загиблими коханими).

fast4_2.jpg

Трохи менше у фільмі стало і машин – ні, зрозумійте правильно, вони все ще одна з головних складових, але в попередніх частинах була ціла купа зовсім необов’язкових кадрів чи цілих сцен, де герої просто милувались чи вихвалялись машинами, лазили під капот чи засвоювали токійський дрифт. Тут цього значно менше, можливо, тому, що фільм відносно короткий, і в сюжеті знайшлося місце лише для того, щоб нагадати глядачам, хто такі головні герої, які у них стосунки і чому, і розіграти нову варіацію на стару тему, досить динамічну і видовищну, без відволікань на сторонні речі.

fast4_3.jpg

Успіх “Форсажу-4” довів, що глядач все ще хоче бачити за кермом Дізеля та Вокера (звичайно ж, більше Дізеля, ніж Вокера, але то вже деталі). Чи можна використану формулу покращити у продовженнях, які неодмінно з’являться? А чому б і ні? Непогано було б ввести нормального лиходія: у цьому кіносеріалі з ними завжди було погано, і в четвертому всі вони вийшли жалюгідними, просто хробаки, яких Дізель систематично давить харизматичними колесами. Пристойний новий любовний інтерес для Віна теж не завадить картинці. Одним словом, ця франчіза, здається, нарешті повернулась на рейки і котиться впевнено, не розбризкуючи інтелект, але й не викликаючи негативних емоцій.

5 коментарів для “Форсаж-4”

 1. Загально відомий факт – у таких фільмах сюжет завжди має другорядну роль. Це ми знали. Факт другий – якщо сюжет вторинний, то головним стає екшн, картинка, музика.
  Четверта частина знімалась заради каси і тільки заради каси – про глядача ніхто не задумувався.Фільм має дибільний, вторинний сюжет, примітивні діалоги, і … примітивний екшн. Фільм про машини, фактично не має жодної ефектної гонки (хіба що одна гонка у тунелях)!!!
  Друга частина серії якщо вважажається гіршою за першу, але повірте вона набагато цікавіше дивиться за четверту. Не раджу.

 2. з першою частиною цьому фільму не тягатися…
  фільм як фільм, але хотілося б більше: більше крутих тачок, більше цікавих гонок(тут тільки епізод з стрибаючою цистерною підходить), більше нітро, більш цікавого сюжету… Касу фільм збере – це ж бренд Форсаж, але це уже не те

 3. Чужий-2 – імхо цікавіший за перший
  Термінатор-2 – набагато ліпший
  нажаль цей список дуже довгим не зміг зробити…

 4. >> Термінатор-2 – набагато ліпший
  я б сказав що він просто інший – акцент у Термінаторі 2 було поставлено на іншому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *