Трансформери-2: Помста полеглих

Трансформери-2: Помста полеглих (Transformers: Revenge of the Fallen / Трансформеры-2: Месть павших). Фантастичний бойовик. США, 2009. Режисер [Майкл Бей->michael-bay]. У ролях: [Шиа Ла Беф->shia-la-bef], [Меган Фокс->megan-fox], Джон Туртурро, [Х’юго Вівінг->hugo-wiving], Джош Дахамел, Френк Велкер, Ізабель Лукас.

transf2.jpg

Сем Вітвікі (Ла Беф) намагається забути про свою пригоду і повернутись до нормального життя, не підозрюючи про те, що помста злих роботів неминуча. Далеко не відразу герой розуміє, що сам є ключем до розв’язання всесвітнього протистояння добра і зла…

Робота над “Трансформерами-2” почалась наступного дня після того, як [перша стрічка->transformers] отримала приз глядацьких симпатій “MTV Movie Award” у номінації “Найкращий фільм”. Майкл Бей планував у перерві між зйомками двох частин попрацювати над малобюджетною картиною, але коли графік зйомок других “Трансформерів” змінився, режисер відклав свій маленький проект, оскільки не хотів, щоб бойовик про велетенських роботів знімав хтось іще. Перед початком зйомок постановник заявив, що спеціально буде згодовувати ЗМІ фальшиві чутки, щоб зберегти в таємниці справжні сюжетні повороти і підсилити інтерес до свого витвору.

Роберто Орчі та Алекс Курцман, які написали сценарій першої серії, спочатку відмовились працювати над продовженням, бо були зайняті на інших проектах, однак коли роботи інших авторів визнали неприйнятними, продюсерам все ж таки вдалося їх умовити. Одного з Автоботів, Хаунда, який перетворюється на військовий джип, додали у фільм на прохання Міністерства оборони США, тому що було помічено, що у перших “Трансформерах” у військову техніку трансформувались виключно роботи-лиходії. Картина цілком могла стати жертвою страйку сценаристів, проте Орчі, Курцман та Ерен Крюгер (останнього запросили переважно через його енциклопедичні знання всесвіту трансформерів) встигли закінчити свій твір у ніч перед початком страйку. Стрічку вирішили приурочити до двадцятип’ятиріччя “Трансформерів”, яких вигадали у 1984 р.

У липні минулого року головний виконавець Шиа Ла Беф потрапив в аварію і був арештований за керування автомобілем у нетверезому стані. Він отримав кілька травм і переніс операцію на руці. Щоб не змінювати графік знімальних робіт, у сценарій терміново вписали травму руки Сема.

4 коментаря для “Трансформери-2: Помста полеглих”

 1. “Щоб не змінювати графік знімальних робіт, у сценарій терміново вписали травму руки Сема.” =)))
  А це доречі дуже помітно і гіпс на лівій руці чітко видно….
  Що стосується фільму, то він однозначно не поступається першій частині, а що стосується битв між трансформерами, то й взагалі випереджає. Сама по собі стрічка – це задоволення глядацьких потреб. Екш та гумор – два основні кити фільму. Проте, як на мене, з другорядними комічними персонажами трішки перегнули палку. Їх аж занадто багато.
  І ще одне, що стосується перекладу. В цілому він пристойний, з вдало підібраними жартами і взагалі помітно прогрес якісної складової (все таки досвід це велика штука). Лише одного я зрозуміти не можу. Чому в першому фільмі автобота Бі переклали як Бджілку, а в другій лишили оригінальну назву? Невже так складно узгодити назви?
  Крім того, хотілося б почути відгуки інших людей, що дивились у кінотеатрі цей фільм. А саме про звукову доріжку, бо коли я дивився, то багато фраз не міг розібрати (ефекти просто глушили голос). Хотілося б знати, чи це наслідок “майстерності” працівників кінотеатру?

 2. >>Невже так складно узгодити назви?

  Я багато років мучився цим питанням, а потім зрозумів, що воно їм просто ні до чого: люди все одно до кіна прийдуть, навіщо напружуватись?

  >>А саме про звукову доріжку, бо коли я дивився, то багато фраз не міг розібрати (ефекти просто глушили голос).

  В мене такі самі враження, але не думаю, що ми щось втратили, не почувши ці репліки.

 3. мені, з 13-го ряду, було чутно все. просто треба вміти вловлювати зміст. якби я передивився фільм українською понад 1 раз – я б зміг якісно відтворити, в коментарях, пропущені фрази…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *