Джим Броадбент

Джим Броадбент (Jim Broadbent / Джим Броадбент) народився 24 травня 1949 р. у Лінкольні (графство Лінкольншир). Його батько, меблевий майстер, і мати, скульптор, були акторами-любителями і грали в маленькому театрі, що знаходився у будівлі методистської церкви у невеликому селищі недалеко від Лінкольна. Отримавши початкову освіту в школі-інтернаті у Редінгу, Джим вступив до художньої школи, але невдовзі перевівся звідти в Лондонську академію музики і драматичного мистецтва. Закінчивши академію у 1972 р., працював помічником режисера в театрі на відкритому повітрі в Регент-парку. Броадбент починав з ролей у провінційних театрах, а у другій половині 70-х разом зі своїм другом, актором Патріком Барлоу, заснував трупу з двох людей “Національний театр Брента”. До їх репертуару входили невеликі комічні п’єси, в яких Джим грав різні ролі – від Іоанна Хрестителя до Марії Антуанети.

broadb1.jpg

Броадбенту вперше вдалося привернути увагу широкої аудиторії в 1976 р., зігравши кілька ролей у циклі п’єс за науково-фантастичним романом Роберта Ши “Ілюмінат!”, які поставив відомий англійський актор, режисер і письменник Кен Кембелл. Далі Джим працював у Королівському Національному та Королівському Шекспірівському театрах. На кіноекрані він вперше з’явився у 1978 р. в епізодичній ролі в картині Єжи Сколімовського “Крик”. Актор досить довго виконував невеликі ролі, в тому числі у Стівена Фрієрза в “Ударі” (1984) і у Террі Гілліама в “Бандитах часу” (1981) та в “Бразилії” (1985). Він також працював на телебаченні, знімаючись в популярному комедійному серіалі “Чорна гадюка” за участю відомого коміка Ровена Аткінсона.

broadb2.jpg

Новий етап в кар’єрі Броадбента розпочався завдяки режисеру Майку Лі, з яким він раніше працював у театрі. У його комедії “Життя чудове!” (1990) актор виконав свою першу велику роль в кіно – доброго Едді, батька сімейства з лондонського передмістя, який мріє про власну справу. У 90-х Броадбент знявся у стрічках “Жорстока гра” (1992) Ніла Джордана, “Зачарований квітень” (1992) Майка Ньюелла, “Кулі над Бродвеєм” (1994) Вуді Аллена, але особливо запам’ятався у ролі підступного Бекінгема в оригінальній трактовці “Річарда ІІІ”, створеній Річардом Лонкрейном.

broadb3.jpg

За роль знаменитого лібретиста Вільяма Гілберта в музично-історичній картині Майка Лі “Метушня” (1999) актора висували на здобуття премії Британської кіноакадемії і відзначили “Кубком Вольпі” на Венеціанському фестивалі. Його наступним тріумфом стала роль Джона Бейлі, чоловіка знаменитої британської письменниці Айріс Мердок, в психологічній драмі [“Айріс”->iris] (2001), яка принесла виконавцю “Оскар” та “Золотий глобус” за найкращу роль другого плану. Після цього Броадбент виконав чимало чудових ролей у відомих картинах ([“Банди Нью-Йорка”->gangs-of-new-york], “Мулен Руж”, “Ярмарок марнославства” тощо), а зараз його можна побчити на екранах у стрічці [“Гаррі Поттер і принц-напівкровка”->harry-potter-6], де він зіграв честолюбного професора Горація Слізнорта.

2 коментаря для “Джим Броадбент”

  1. Дякую за біографію. Було цікаво почитати. Актор хороший.
    ЗІ: українські назви фільмів, де грав актор – це добре, але бажано ще й оригінальну назву лишити, аби було легше знайти стрічку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *