Сігурні Вівер

Сігурні Вівер (Sigourney Weaver / Сигурни Уивер), вона ж Сюзан Александра Вівер народилась 8 жовтня 1949 р. в Нью-Йорку. Її батько – колишній президент телекомпанії NBC Сильвестр Вівер, мати – актриса Елізабет Інгліс. Сюзан закінчила Стенфордський університет і Йєльську драматичну школу, де вчилася разом з [Меріл Стріп->meril-streep]. Ім’я Сігурні вона взяла на початку 60-х, прочитавши роман Френсіса Скотта Фіцджеральда “Великий Гетсбі”. В Йєлі їй досить довго намагались довести, що актриси з неї не вийде. На щастя, вона познайомилась з драматургом-початківцем Крістофером Деренгом, який виявив у неї талант. Разом вони вигадували і виконували на сцені студентського кабаре гумористичні сценки, а після завершення курсу разом вирушили підкорювати Нью-Йорк. У 70-х Вівер була зіркою практично всіх п’єс Деренга.

weaver1.jpg

В кіно Сігурні дебютувала у 1977 р. в інтелектуальній комедії Вуді Аллена “Енні Холл”, яка отримала чотири “Оскари”, в тому числі за найкращі фільм та режисуру. Роль Вівер була епізодичною, на екрані тривала усього шість секунд і принесла їй 50 доларів. Однак через два роки актриса прославилась на весь світ, зігравши головну героїню “Чужого” (1979) Рідлі Скотта. Цікаво, що спочатку роль була чоловічою і призначалась [Полу Ньюмену->paul-newman].

Лейтенант Ріплі принесла Вівер 30 тисяч доларів і репутацію нової голлівудської амазонки. За гру у продовженні картини – “Чужі” (1986) Джеймса Кемерона – вона отримала свою першу номінацію на “Оскар”, а її гонорар за четверту частину кіносеріалу, [“Чужий: воскресіння”->alien-resurrection] (1997) Жан-П’єра Жене, склав 11 млн. доларів.

weaver2.jpg

У 80-х Сігурні продемонструвала комедійний талант у двох серіях “Мисливців за привидами” Айвена Рейтмана і ще двічі була номінована на премію Кіноакадемії – за роль дослідниці гірських горил Даян Фоссі у біографічній стрічці “Горили в тумані” (1988) Майкла Ептіда та образ хитрої бізнесвумен Кетрін Паркер в комедії “Ділова жінка” (1988) Майка Ніколса. Робота у Ептіда принесла акторці “Золотий глобус”, проте “Оскар” їй, на жаль, не дістався. Ще одну номінацію на “Глобус” Вівер здобула за другорядну роль в драмі Анга Лі “Ожеледь” (1997). Серед ролей, які вона свого часу могла отримати, але не скористалась шансом, – героїні “Обличчя зі шрамом” та “Дев’яти з половиною тижнів”.

weaver3.jpg

В [“Аватарі”->avatar] актриса зіграла вчену, яка винайшла спосіб жити у тілі жителя далекої планети Пандора, керуючи ним своїм мозком. Побачивши себе на прем’єрі фільму в образі блакитношкірої триметрової істоти, Вівер була вражена. Вона вважає картину унікальною і надзвичайно цікавою.

1 коментар для “Сігурні Вівер”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *