Як обікрасти хмарочос

У нас цю стрічку рекламують як комедійний бойовик, хоча комедії у ній небагато, а бойовика ще менше. Точнішим було б визначення комедійний трилер, а ще кращим – просто “фільм про пограбування”. Це майже окремий жанр, тільки зараз не дуже популярний: більшість американських пограбувань у наш час – електронні, а це зовсім інший рівень видовищності.

tower-heist1.jpg

Крім власне пограбування, картина приділяє багато уваги світу, в якому працюють і, фактично, живуть основні герої. Розкішний хмарочос з найдорожчими у світі квартирами – це ніби окремий всесвіт, де все чи майже все на вищому рівні і де всім керує герой [Стіллера->ben-stiller]. Тому коли у цей всесвіт приходить біда, ще й з його провини, цей персонаж опиняється у зовсім не комічній ситуації. Як це не дивно, за Беном цікаво спостерігати, коли він навіть не намагається комікувати і робити всілякі дурниці на екрані, натомість акцентує рішучість, цілеспрямованість і в якійсь мірі крутизну свого героя, який йде до кінця в прагненні помститися кривднику і відновити справедливість.

tower-heist2.jpg

За комедію у “Як обікрасти хмарочос” відповідає [Едді Мерфі->eddie-murphy]. У нього є кілька смішних діалогів, і хоча актор вже давно не демонструє тієї енергії, що була у нього у 80-х, він завжди переконливий у ролі шахрая, до того ж непогано відтіняє серйозного Стіллера. Так само завжди переконливий в амплуа невдахи [Кейсі Аффлек->casey-affleck]. Слід відзначити Алана Алда у ролі по-справжньому відразливого негідника, безсовісного слизького мерзотника-махінатора. [Теа Леоні->tea-leone] зіграла одну з найбільш нестандартних агенток ФБР, з якою навряд чи хтось пішов би в розвідку – через довгий язик та любов до випивки.

tower-heist3.jpg

Картина трохи розтягнута, особливо у першій третині, але саме через це в ній краще виписані персонажі, ніж це зазвичай буває у подібних стрічках. Фінал, м’яко кажучи, не дуже правдоподібний (залишається велике питання: “Що персонажі далі будуть робити з тим, що отримали?”), проте факт покарання негідника (особливо багатого і безсоромного) вже сам по собі приносить хоча б мінімальне задоволення.

2 коментаря для “Як обікрасти хмарочос”

  1. не сподобався фільм. навіть не знаю, що можна було б йому записати в “плюси”. Може це Бен Стіллер вже приївся? А може сюжет вже заїжджений?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *