Ще один сіквел, цього разу комедійний. Перші [“Сусіди”->neighbors] виявились несподівано кумедними, мали успіх у прокаті, тому поява продовження була неминучою. Друга частина намагається експлуатувати вдалу формулу першої, лише змінивши стать “лиходіїв”.
Втім, “лиходії” тут досить умовні. Якщо перші “Сусіди” однозначно давали зрозуміти, що галасливі вечірки, які влаштовує лідер студентського братства Тедді, – це погано, то в других підхід до теми помітно змінився. Цього разу ворогами Мака та Келлі стають дівчата, які вирішили організувати сестринство. На відміну від загального улюбленця (у першій серії) Тедді, вони є новачками і аутсайдерами, які наважилися змінити встановлені у їх середовищі правила, веселитися на повну, залишаючись при цьому собою. І хоч поводяться юні героїні не дуже добре, торгуючи травкою і тероризуючи Раднерів, автори все ж таки хоча б в якійсь мірі знаходяться на їх боці. Тому й розв’язка конфлікту відрізняється від тієї, що була у фільмі-попереднику.
Мак [Сета Рогена->seth-rogen] залишається таким самим, як у першій стрічці, а от у Келлі [Бірн->rose-birn], яка була найкращою у “Сусідах”, цього разу роль значно слабша – сценаристи так і не змогли вигадати для неї щось цікаве. Головним джерелом жартів став Тедді [Ефрона->zack-efron]: його маніакальний ексгібіціонізм підкреслюється ще частіше, як і його невисокі розумові здібності. [Морец->chloe-grace-morez] непогано впоралася з роллю лідера сестринства, поєднавши характер, вразливість і очевидні комедійні здібності. Гумор не став кращим, ніж у першій частині, а, швидше, навпаки. Чимало гегів просто повторюються, вистачає жартів на теми сексизму, гомосексуалізму та сексу у сім’ї, де є мала дитина.
Підсумок: не блискучий, але й не набагато гірший за першу частину сіквел, який переважно витягують непогані актори. Тим, кому припали до смаку перші “Сусіди”, другі сподобаються точно.