Джон Траволта

Джон Траволта (John Travolta / Джон Траволта) народився 18 лютого 1954 року в місті Інглвуд, США. Джон – шоста дитина в родині викладачки драми Хелен і напівпрофесійного футболіста Сальваторе Траволти.

В дитячі роки Джон мріяв стати професійним льотчиком. На розташованій неподалік військовій базі він міг по кілька годин спостерігатися за льотними навчаннями, мав гарну колекцію моделей літаків. Після ознайомлення з військовою дисципліною бажання стати військовим у Джона зникає, і він вирішує стати актором. Аби присвятити себе вивченню акторської майстерності повністю, 16-річним він кидає школу. Навчання акторській справі Траволта поєднує з уроками танців.

Отримувати ролі в різних театральних постановках молодий актор починає після переїзду до Нью-Йорка, а вже незабаром отримує роль в телесеріалі «З поверненням, Коттер» (1975). На великому екрані Траволта дебютує в цьому ж році з фільмом «Пекельний дощ» (1975). Популярність приходить всього двома роками пізніше з фільмами «Лихоманка суботнього вечора» (1977) і «Бріолін» (1978). За роль танцюриста диско в «Бріоліні» Траволту номінують на «Оскар». В кінці сімдесятих – початку вісімдесятих практично щороку на екранах з’являвся новий фільм за участю Джона Траволти.

Декілька років Джон Траволта в помітних фільмах майже не знімається, переживаючи важкий період через смерть своїх дружини та матері й зловживаючи алкоголем. Винятком стає лише його роль у фільмі «Прокол» (1981).

Щасливим моментом в житті актора стало рішення зірки американського кіно Сільвестра Сталлоне спробувати свої сили в режисурі: фільм “Залишаючись живим” (1983) став “зоряним” і в біографії Джона Траволти. Подальша кар’єра Траволти – участь у фільмах “Досконалість” (1985), “Експерти”(1989), “Поглянь, хто говорить” (1989), хоча і не принесли акторові особливої слави, але продовжували підтримувати його популярність.

Стати одним з найбільш популярних акторів 90-х років актору допомагає Квентін Тарантіно. У стрічці Тарантіно «Кримінальне Чтиво» (1994), що стала класикою жанру, Траволта грає настільки добре, що за роль гангстера Вінсента Вега він був знову номінований на “Оскар”. А їхній спільний з Умою Турман твіст, стає найбільш популярним танцювальним номером тих років. Завдяки неймовірному успіху кінострічки сума гонорару актора за цей фільм збільшується з 150 тисяч до 10 мільйонів доларів.

У 1995 році стрічка «Дістати коротуна» (1995) режисера Джона Ву приносить акторові «Золотий Глобус». Далі народжуються не менш успішні фільми «Зламана стріла» (1996), «Без обличчя» (1997), «Пароль Риба-Меч» (2001) і та інші. У 1998 році Траволта був удостоєний премії Британської академії кіно і телевізійних мистецтв, а також актор отримав нагороду за вагомий внесок у розвиток кінематографа на кінофестивалі в Чикаго.

Дебют Траволти в якості режисера з фільмом «Поле битви – Земля» (2000) стає досить видовищним, але не більше. У двадцять першому столітті популярність актора дещо падає, що, втім, не заважає йому залишатися одним з найбільш високооплачуваних голлівудських акторів. Головна роль у фільмі «Любовна пісня для Боббі Лонга» (де він грав зі Скарлетт Йоханссон), принесла Джонові Траволта захоплені відгуки критиків на Венеціанському кінофестивалі.

У лютому 2011 року престижний берлінський журнал HORZU присудив акторові звання «Кращий міжнародний актор».

Зараз актор продовжує активно зніматися: його фільмографія поповнилась стрічками “Реальні кабани” (2007), “Вольт” (2008), “Старі пси” (2009), “Захоплення підземки 123” (2009), “З Парижа з любов’ю” (2010), “Дикуни” (2012) та багатьма іншими.

Джон Траволта також володар нагород і в авіації: у 2003 році Американський інститут аеронавтики і космонавтики удостоїв актора відзнакою для його зусилля, спрямовані на популяризацію комерційних польотів. У 2007 році Траволта отримав нагороду «Жива легенда авіації».

3 коментаря для “Джон Траволта”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *