Крістен Стюарт

Крістен Стюарт (Kristen Stewart / Кристен Стюарт) народилась 9 квітня 1990 р. у Лос-Анджелесі. Її сім’я ненадовго переїхала у Колорадо, а потім повернулась до Лос-Анджелесу. Батько Крістен, Джон Стюарт, працював продюсером і директором численних шоу на каналі “Фокс”, а мати, Джулс Манн-Стюарт, була сценаристом програм того ж каналу. Перший вихід майбутньої актриси на сцену відбувся у шкільній різдвяній постановці, де її помітив агент, який зв’язався з батьками Стюарт і порадив підтримати її інтерес до акторства.

kstw1.jpg

Після семи років дівчинка навчалась у школі заочно, оскільки почала активно зніматись у кіно. Спочатку батьки були проти того, щоб дочка вже у вісім років відвідувала численні проби, але Крістен вдалося їх переконати. У 1999 р. вона вперше з’явилась на екрані у постановці дитячого телеканалу Діснея “Син русалоньки”. Через рік Стюарт знялась у фільмі режисера Роуз Трош “Безпека речей”.

Потрапити у справжній великий голлівудський проект Крістен допоміг випадок. Дейвід Фінчер збирався знімати у своєму трилері [“Кімната страху”->panic-room] (2002) [Ніколь Кідман->nicole-kidman] і взяв на роль дочки її героїні Гейден Панеттьєре. Коли ж головна роль перейшла до [Джоді Фостер->jodie-foster], та наполягла, щоб роль дочки віддали Стюарт, яка більш схожа на неї. Саме цей фільм приніс дівчинці справжню славу. Через рік вона знялась у стрічці “Диявольський будинок”, де її екранними партнерами були [Денніс Квейд->dennis-quaid] та [Шарон Стоун->sharon-stone]. Картину високо оцінили критики, проте в прокаті вона фактично провалилась.

kstw2.jpg

У 14 років Крістен отримала свою першу головну роль у молодіжному фільмі “Заборонена місія”, після якого стала кумиром для багатьох дівчат свого віку. Натомість другу стрічку, в якій вона знялась того ж року, “Підводна течія”, досі вважають найгіршою роботою акторки. Однак у 2005 р. Стюарт знову завоювала прихильність критиків, продемонструвавши неординарне почуття гумору у фільмі “Затура: космічна пригода”, який, тим не менш, не виправдав сподівань у прокаті. Того ж року Крістен взяла участь у картині “Жорстокі люди”.

В наступні роки Стюарт знялась у багатьох фільмах (“У країні жінок”, “Посланці”, “Любителі тістечок”, “У диких умовах”), але жоден з них не мав такого успіху, як екранізація бестселеру “Сутінки” (2008), яка зібрала тільки у США понад 200 млн. доларів і принесла актрисі титул кумира молоді. За цю роль Крістен отримала приз “MTV Movie Award”. Майже одночасно з цим хітом на екрани вийшла сатира на “фабрику мрій” “Якось у Голлівуді” за участю [Роберта Де Ніро->robert-de-niro], Брюса Вілліса та [Шона Пенна->sean-penn]; Крістен зіграла у ній дочку головного героя (Де Ніро).

kstw3.jpg

Стюарт продовжує зніматися, проте мріє поїхати в Австралію, на батьківщину своєї матері, і вчитися там в університеті Сіднею. Вона хоче вивчати літературу і стати справжнім автором.

3 коментаря для “Крістен Стюарт”

  1. Дякую за інфу про це дівчисько. Всю дорогу намагався згадати, де я її бачив, аж доки не дочитав до “…але жоден з них не мав такого успіху, як екранізація бестселеру “Сутінки” (2008)…” 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *