Розамунд Пайк

Розамунд Пайк (Rosamund Pike / Розамунд Пайк) народилась 27 січня 1979 р. у Лондоні, в сім’ї Кароліни та Юліана Пайк. Її батьки були оперними співаками і з ранніх років навчили єдину дочку любити мистецтво. В 16 років її прийняли у знаменитий Національний молодіжний театр, де вона грала три сезони; найбільш значною роботою юної Пайк була роль Джульєтти. Спочатку майбутня актриса вчилась у брістольській школі, потім вступила до університету в Оксфорді, де займалась вивченням літератури, переважно англійської. Будучи студенткою, Розамунд активно грала у виставах, періодично привертаючи своїм талановитим виконанням увагу працівників кіноіндустрії. Вона їздила на гастролі з постановкою “Підкорення норовливої”, побувавши в тому числі в Японії, а незадовго до закінчення навчання знялась у телефільмі “Одруження по-англійськи” з Томом Кортні та Альбертом Фінні. Виступала у відомому театрі в Оксфорді, у п’єсах Стівена Джеффріса “Розпусник” та Артура Міллера “Усі мої сини”.

pike_1.jpg

Ще до навчання в Оксфорді Пайк брала участь у пробах проекту, який не був реалізований. Однак рік потому вона несподівано отримала запрошення повернутися до проб і в результаті виконала роль леді Геррієт у фільмі каналу ВВС “Дружини і дочки”, де її партнерами стали Майкл Гембон, Франческа Енніс та Білл Паттерсон. Журнал Vanity Fair, коментуючи гру Розамунд, порівняв акторку з “прапором, що розвівається за вітром”. У літні канікули актриса протягом десяти тижнів знімалась у стрічці “Кохання у холодному кліматі” за творами Ненсі Мітфорд, у товаристві Елана Бейтса, Шейли Гіш та Ентоні Ендрюса.

pike_2.jpg

Закінчивши навчання і отримавши титул бакалавра, Пайк зосередилась на акторській кар’єрі. Зараз публіка в усьому світі знає її у першу чергу за роллю Міранди Фрост на прізвисько “Снігова королева”, англійської шпигунки, яка виявляється зрадницею і помічницею лиходія-маніяка, у картині про агента 007 [“Помри, але не зараз”->die-another-day] (2002). Інша відома робота актриси – найстарша з сестер Беннет у фільмі [“Гордість та упередження”->pride-and-prejudice] (2005) з [Кірою Найтлі->kira-knightley]. Розамунд також зіграла Саманту Грім в екранізації комп’ютерної гри [“Дум”->doom] (2005). У фантастичному трилері [“Клони” (“Сурогати”)->surrogates], який зараз демонструють на наших екранах, актриса виконала роль дружини героя Брюса Вілліса.

Пайк досконало знає три мови – англійську, французьку й німецьку. Вона також чудово грає на віолончелі, бо обожнює музику з дитинства, з перших відвідувань оперних виступів.

pike_3.jpg

У 1997 р. Розамунд почала зустрічатись з актором Саймоном Вудсом, з яким розсталась у 2003 р. У 2004-му вона знаходилась у близьких стосунках з художником Генрі Джоном, а після їх завершення познайомилась з режисером Джоєм Райтом. Їх перша зустріч відбулась на знімальному майданчику “Гордості та упередження”; з того часу пара не розставалася. Влітку 2007 р. вони заручилися і тоді ж назвали дату свого весілля – травень 2008 р.

1 коментар для “Розамунд Пайк”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *