Шрек назавжди

Четверта частина “Шрека” вийшла кращою за третю, але її все одно не можна поставити поряд з першими двома.

shrek_forever_after_1.jpg

Спочатку про хороше. З Румпеля, як його скорочено зве головний герой, вийшов набагато кращий лиходій, ніж з принца у третій серії. Можливо, це взагалі найкращий представник злих сил у всій тетралогії; хитрий, вигадливий і дуже-дуже недобрий гном-чарівник, попри свою зовнішність, жалюгідним зовсім не здається – у нього завжди наготові черговий брудний трюк. Сюжет-переспів “Цього чудового життя” несе в собі не більшу долю моралізаторства, ніж потрібно, до того ж воно врівноважується гумором. І той факт, що стрічка взагалі має сюжет, а не є збіркою з жартів і витівок героїв, інакше як плюсом не назвеш. Є кілька кумедних трансформацій персонажів – Кота (хоча цей хід давно проспойлерили в рекламних цілях), Пряника та Піноккіо (епізод з останнім нагадує аналогічну сцену на початку першого “Шрека”, тільки догори ногами). Є також добрий музичний номер зі Шреком-хуліганом.

shrek_forever_after_2.jpg

Тепер недоліки. Бракує сміливості та оригінальності першої частини та драйву другої. Пародіювання та перекручування казкових штампів майже беззубе, використовуються здебільшого знахідки з перших серій. Попри спроби показати всесвіт з іншими версіями персонажів, більшість з них залишилися самими собою, тому картина сприймається як просто нова пригода давніх знайомих. Сказати щось нове про цих самих давніх знайомих у сценаристів не вийшло, і на допомогу їм нікого нового не вигадали, вирішили, що впораються і ці. Все це свідчить про те, що серіал видихається і що зробити дану серію останньою буде правильним рішенням.

shrek_forever_after_3.jpg

Підсумок: цю частину не висмоктано з пальця, як це було з третьою, однак дива не сталося. Якщо “шрекіаду” завершити зараз, можна буде сказати, що вона закінчилася на непоганій ноті. Якщо є так продовжувати й далі, можна легко розгубити усю славу, яка заслужено оточує головного героя.

1 коментар для “Шрек назавжди”

  1. Виходить як завжди – спочатку знімають нормальний (мульт)фільм, а сіквели, тріквели …. майже завжди програють. (тільки один виняток знаю – це термінатор 2 – коли кращий фільм, ніж 1 частина).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *