Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа

Крід ІІ: Спадок Роккі Бальбоа (Creed II / Крид 2). Спортивна драма. США, 2018. Режисер Стівен Кейпл-мол. У ролях: Майкл Б. Джордан, Сильвестр Сталлоне, Теса Томпсон, Дольф Лундгрен, Флоріан Мантіну, Філісія Рашад, Вуд Гарріс, Рассел Горнсбі.

creed2-poster

Під керівництвом досвідченого Роккі (Сталлоне) Адоніс Крід (Джордан) нарешті стає чемпіоном світу з боксу. Саме тоді йому кидає виклик Віктор Драго – син радянського боксера Івана Драго (Лундгрен), який багато років тому вбив на рингу батька Адоніса…

Перший “Крід” став у великій мірі несподіванкою: кіносеріал про Роккі Бальбоа, який, здавалося, давно вичавив з себе усе, що міг, несподівано почав рухатись у новому напрямку і зі свіжою енергією. Другий вже несподіванкою не є у жодній мірі, проте пропонує непогану розвагу спортивної тематики.

creed2_1

Якщо першу картину можна порівнювати з найпершим “Роккі”, то другу, безперечно, з його численними сіквелами. Сюжет давно знайомий: герой опиняється на вершині слави, потім з тріском з цієї вершини падає і змушений, потренувавшись, знову підніматися. На цей стрижень нанизано додаткові мелодраматичні елементи: освідчення, стосунки з близькими, народження дитини. Все було б більш ніж стандартно, якби не особистість нового суперника Адоніса. Стрічка є прямим продовженням не тільки першого “Кріда”, а й “Роккі-4”: побитий Бальбоа Іван Драго, від якого після поразки відвернулись усі, в тому числі дружина, повертається, щоб помститися, використовуючи як зброю власного сина, якого він виховав так, що той вміє лише битися. Лінія сімейства Драго, хоч їй і присвячено не так багато екранного часу, є у фільмі найцікавішою, і Лундгрен, як не дивно, затьмарив у картині усіх, граючи не ефектного, але одновимірного супротивника з “Роккі-4”, а стомленого чоловіка, який досі живе поразкою і ненавистю до самого себе. Нільсен на кілька хвилин з’являється у ролі його колишньої дружини, проте більше нагадує мумію, ніж живу людину.

creed2_2

Хоч ворогом знову став росіянин, “Крід” не збирається гратися в політику, навіть карикатурну, як в четвертому “Роккі”. Справжньою темою стрічки є батьки й діти. Адоніс вирішує прийняти бій перш за все через те, що сталося з його батьком, і одночасно сам стає батьком і змушений призвичаюватися до цієї нової ролі. Роккі хоче налагодити стосунки з сином, з яким дуже давно не спілкувався, однак не наважується навіть набрати його номер. Віктор намагається поновити репутацію сім’ї і за будь-яку ціну виправдати сподівання батька. Через велику кількість ліній стрічка втрачає чітку структуру, яку перший “Крід”, безперечно, мав. Багато в чому ситуацію рятують актори. Джордан і Сталлоне все ще чудово відпрацьовують динаміку учня і вчителя, а Томпсон та Рашад, хоч у них і не дуже багато виграшного матеріалу, теж витискають зі своїх ролей по максимуму.

creed2_3

Підсумок: стрічка на рівні кращих сіквелів “Роккі”, передбачувана, сентиментальна, з динамічними боксерськими двобоями – саме те, чого глядач очікує від сіквелів “Роккі”. Наступна частина, швидше за все, буде, але вона навряд чи наблизиться до рівня першого “Кріда” чи першого “Роккі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *