Герой

Герой (Hero / Герой). Китай, 2002. Режисер Чжан Iмоу. У ролях: Джет Лi, Тонi Леунг, Меггi Чунь, Жанг Зiюi, Доннi Юень, Чен Дао Мiнг.

ТРК <Украiна>, четвер 22 грудня, 21.50

Могутнiй iмператор Цинь, знищуючи усiх незгiдних, йде до своei мети – об’eднати китайськi провiнцii в eдину iмперiю. Але одного дня гостем у його палацi стаe Воiн Без Iменi (Лi) – найкращий фехтувальник i майстер бойових мистецтв. Вiн розповiдаe володарю, як знищив його ворогiв – трьох найманих вбивць, однак насправдi думаe лише про помсту…

Режисер Iмоу (“Пiднiми червоний лiхтар”, “Шлях додому”) давно мрiяв зняти фiльм про мистецтво бою, iз задоволенням вивчав книги на цю тему, проте вiдмовився вiд iдеi адаптувати якийсь лiтературний твiр i три роки шукав сюжет для майбутньоi стрiчки. “Якщо ви поглянете на китайську лiтературу, то побачите, що усi ii сюжети пов’язанi з помстою, – каже постановник. – Довгий час вона була основною темою нашого кiнематографу. Я хотiв розвивати цей жанр у новому напрямi: моi героi бажають закiнчити вiйну”. Iмоу використав ту саму легенду, яку екранiзував Чен Кайге, створивши талановиту картину “Iмператор та вбивця”. Однак режисер “Героя” пропонуe власний варiант розвитку подiй, який нагадуe водночас класичного “Расьомона” (1950) Акiри Куросави та “оскарiвського” лауреата “Тигр скрадаeться, дракон ховаeться” (2000) Анга Лi. Як i “Тигр / дракон”, фiльм Iмоу був знятий з розрахунком на мiжнародний кiноринок: не випадково постановник запросив на головну роль Джета Лi, який останнiм часом граe переважно в Америцi, а на одну з другорядних – зiрку “Тигра” Жанг Зiюi. Проте “Оскара” за найкращу iншомовну стрiчку “Герой” не здобув, хоча його й номiнували, а комерцiйнi показники картини були набагато нижчими, нiж у фiльму Анга Лi.

Герой (Hero / Герой). Китай, 2002. Режисер [Чжан Iмоу->zhang-imou]. У ролях: [Джет Лi->jet-lee], Тонi Леунг, Меггi Чунь, [Жанг Зiюї->zhang-ziyi], Доннi Юень, Чен Дао Мiнг.

Кіно, субота 8 травня, 19.30

Могутнiй iмператор Цинь, знищуючи усiх незгiдних, йде до своєї мети – об’єднати китайськi провiнцiї в єдину iмперiю. Але одного дня гостем у його палацi стає Воїн Без Iменi (Лi) – найкращий фехтувальник i майстер бойових мистецтв. Вiн розповiдає володарю, як знищив його ворогiв – трьох найманих вбивць, однак насправдi думає лише про помсту…

Режисер Iмоу (“Пiднiми червоний лiхтар”, “Шлях додому”) давно мрiяв зняти фiльм про мистецтво бою, iз задоволенням вивчав книги на цю тему, проте вiдмовився вiд iдеї адаптувати якийсь лiтературний твiр i три роки шукав сюжет для майбутньої стрiчки. “Якщо ви поглянете на китайську лiтературу, то побачите, що усi її сюжети пов’язанi з помстою, – каже постановник. – Довгий час вона була основною темою нашого кiнематографу. Я хотiв розвивати цей жанр у новому напрямi: мої герої бажають закiнчити вiйну”. Iмоу використав ту саму легенду, яку екранiзував Чен Кайге, створивши талановиту картину “Iмператор та вбивця”. Однак режисер “Героя” пропонує власний варiант розвитку подiй, який нагадує водночас класичного “Расьомона” (1950) Акiри Куросави та “оскарiвського” лауреата “Тигр скрадається, дракон ховається” (2000) Анга Лi. Як i “Тигр / дракон”, фiльм Iмоу був знятий з розрахунком на мiжнародний кiноринок: не випадково постановник запросив на головну роль Джета Лi, який останнiм часом грає переважно в Америцi, а на одну з другорядних – зiрку “Тигра” Жанг Зiюї. Проте “Оскара” за найкращу iншомовну стрiчку “Герой” не здобув, хоча його й номiнували, а комерцiйнi показники картини були набагато нижчими, нiж у фiльму Анга Лi.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *